muayenede orjinal olmayan jant | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

muayenede orjinal olmayan jant

Konu, 'Araç Muayene & Motorlu Taşıtlar (MTV)' kısmında - 48 - tarafından paylaşıldı.

1. - 48 -

- 48 -
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    633
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşlar şöyle bir şey duydum ve mantıksız geldi ama bir sorayım dedim.
    muayene girdiğiniz zaman aracın üzerinde orjinal janları yoksa muayeneden geçemiyormuşsunuz :confused:bu ne kadar doğru? bana çok saçma geldi:kizgin:

2. mehmetelt

mehmetelt
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    63
    benim eski aracımın jantları orjinal değildi ama geçmişti muayeneden. bir sıkıntı olmamıştı.

3. Jerky

Jerky
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    48
    Yoktur abi öyle birşey ilk defa duyuyorum. Ne arabalar geçiyor, kıllığına yaparlarsa bilemem tabii :)

4. - 48 -

- 48 -
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    633
    Ödül Puanları:
    113
    bana da saçma geliyor bide sizlere sorayım dedim..

5. LeonRider

LeonRider
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    113
    kıl birine denk gelirseniz oluyor bi arkadaşım yaşamıştı ama ben bir hafta önce muayene ettirdim hiçbişey olmadı jantlarım siyah ve 18:eek:key:

6. KAPTAN

KAPTAN FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

Beğenileri:
    1.445
    Ödül Puanları:
    113
    ben 18 jantlarla geçtim abim 17 jantlarla geçemedi kendi aracındaki kapı arasında 16 17 jant takılabilir diye yazıyordu

7. GRKMSRGL

GRKMSRGL
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    83
    ben bunu sana söylemiştim abi TUV ilk geldiğinde bu söylentileri duymuştum bende hyundai vardı 17 jantlı onun geçemeyeceğini söylüyorlardı ozamanlar bana

8. kurtbil

kurtbil
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    113
    Tamamen sans ısı dıyebılırım ordakı memurun ruh halıne kalmıs,Omercan toledoda 17 Oz var dıye gecememıstı

9. CUPRA

CUPRA FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Kanunen olay şöyle. Aracın orjinal fabrikasyon lastik veya jant ölçüsünü değiştirirseniz, ruhsata işletmeniz gerek.
    Yani diyelim ki araç 15 jant ve lastik ölçüleri 195/55 R15. Bu ölçülerin dışında ne takarsanız takın kanunen ruhsata işletmeniz gerek.
    Ancak muayene de bu konudan pek sıkıntı çıkarmıyolar.

10. LeonRider

LeonRider
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    113
    ruhsatlarımızda bunu yazacak bi yer varmı lastik jant ebatı falan sonuçta bu araçlar 16-17-18jantlarla bile isteğe bağlı satılıyo... ya saçmalığa bak sanki işletince ne oluyo ne değişiyo...........

Sayfayı Paylaş