Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

muayenede orjinal olmayan jant

Konu, 'Araç Muayene & Motorlu Taşıtlar (MTV)' kısmında - 48 - tarafından paylaşıldı.

1. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    arkadaşlar şöyle bir şey duydum ve mantıksız geldi ama bir sorayım dedim.
    muayene girdiğiniz zaman aracın üzerinde orjinal janları yoksa muayeneden geçemiyormuşsunuz :confused:bu ne kadar doğru? bana çok saçma geldi:kizgin:

2. mehmetelt

mehmetelt SCW Üyesi

3.617
    152
    63
    benim eski aracımın jantları orjinal değildi ama geçmişti muayeneden. bir sıkıntı olmamıştı.

3. Jerky

Jerky SCW Üyesi

3.079
    53
    48
    Yoktur abi öyle birşey ilk defa duyuyorum. Ne arabalar geçiyor, kıllığına yaparlarsa bilemem tabii :)

4. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    bana da saçma geliyor bide sizlere sorayım dedim..

5. LeonRider

LeonRider SCW Üyesi

1.950
    745
    113
    kıl birine denk gelirseniz oluyor bi arkadaşım yaşamıştı ama ben bir hafta önce muayene ettirdim hiçbişey olmadı jantlarım siyah ve 18:eek:key:

6. KAPTAN

KAPTAN FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

9.428
    1.443
    113
    ben 18 jantlarla geçtim abim 17 jantlarla geçemedi kendi aracındaki kapı arasında 16 17 jant takılabilir diye yazıyordu

7. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    ben bunu sana söylemiştim abi TUV ilk geldiğinde bu söylentileri duymuştum bende hyundai vardı 17 jantlı onun geçemeyeceğini söylüyorlardı ozamanlar bana

8. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    Tamamen sans ısı dıyebılırım ordakı memurun ruh halıne kalmıs,Omercan toledoda 17 Oz var dıye gecememıstı

9. CUPRA

CUPRA FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

0
    12
    0
    Kanunen olay şöyle. Aracın orjinal fabrikasyon lastik veya jant ölçüsünü değiştirirseniz, ruhsata işletmeniz gerek.
    Yani diyelim ki araç 15 jant ve lastik ölçüleri 195/55 R15. Bu ölçülerin dışında ne takarsanız takın kanunen ruhsata işletmeniz gerek.
    Ancak muayene de bu konudan pek sıkıntı çıkarmıyolar.

10. LeonRider

LeonRider SCW Üyesi

1.950
    745
    113
    ruhsatlarımızda bunu yazacak bi yer varmı lastik jant ebatı falan sonuçta bu araçlar 16-17-18jantlarla bile isteğe bağlı satılıyo... ya saçmalığa bak sanki işletince ne oluyo ne değişiyo...........

Sayfayı Paylaş