Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

muayene + sızdırmazlık

cutter

Forumdan Uzaklaştırıldı
merhaba arkadaşlar arabamı yeni aldım ve muayenesi geldi arabam da tüp var ama işli değil ne yaptırmam gerekiyor sırasıyla bilgilendirirseniz sevinrim?

1-lpg proje-garanti belgesi-fatura alınıp mmo sızdırmazlık raporu alınacak
2-defterdarlıktan borcu yok kağıdı
3-Ek-1 doldurulacak
4-muayene girilecek

bunlar mı yapılması gerekenler?Muayenede en çok neye dikkat ediyorlar?

Önce sızdırmazlığa gideceksin. Sıradayken zaten Ek-1 için küçük bir çocuk kapını açacak. 10TL isteyecek. Pazarlıkla 5TL verirsin. Sonra kendini yüksek makina mühendisi sanan teknikerler sana köpek gibi davranacak. Projeni vs. onaylayacak. Sonra bu belgelerle muayeneye gideceksin. Kasada para alırken çok sevecen davranacaklar. Sonra aracını muayeneye alan görevli yine sana köpek gibi davranacak. Geçip geçmediğini söylemeyecek bile. Senden habersiz plakana sticker yapıştırdıysa yaşadın =)

Bir de hepsinden sonra emniyete gidip işleteceksin ruhsata.

merhaba arkadaşlar arabamı yeni aldım ve muayenesi geldi arabam da tüp var ama işli değil ne yaptırmam gerekiyor sırasıyla bilgilendirirseniz sevinrim?

1-lpg proje-garanti belgesi-fatura alınıp mmo sızdırmazlık raporu alınacak
2-defterdarlıktan borcu yok kağıdı
3-Ek-1 doldurulacak
4-muayene girilecek

bunlar mı yapılması gerekenler?Muayenede en çok neye dikkat ediyorlar?

aynı konu LPG DÖNÜŞÜM sitemleri bölümünde var burayı okuyun önce

yarın bu işleri bende yapacam yazdıgınız sırayla ama borcu yok kagıdı almadım almaya gerek yok die biliyorum cünkü adamlar bakıyor zaten tuv de borcu görünüyor varsa

geçen hafta bende yaptırdım.ilk montajdı.bu ek-1 olayı ile karşılaşmadım hiç.yada benim haberim yok :)

Önce sızdırmazlığa gideceksin. Sıradayken zaten Ek-1 için küçük bir çocuk kapını açacak. 10TL isteyecek. Pazarlıkla 5TL verirsin. Sonra kendini yüksek makina mühendisi sanan teknikerler sana köpek gibi davranacak. Projeni vs. onaylayacak. Sonra bu belgelerle muayeneye gideceksin. Kasada para alırken çok sevecen davranacaklar. Sonra aracını muayeneye alan görevli yine sana köpek gibi davranacak. Geçip geçmediğini söylemeyecek bile. Senden habersiz plakana sticker yapıştırdıysa yaşadın =)

Valla sizin TÜV cüler öyle davranıyorsa çekin levyeyi abi, 3 kuruşluk adamlar altı üstü... Kayseri' de İncesu'da öyle davrandıklarına hiç şahit olmadım... Bu sene 2. gidişimdi dün...

Geri
Üst Alt