Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Muayene önerileriniz neler??

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
Cordoba bugün 36. ayını doldurdu ilk Muayenesini olacak ama bu hafta gidemeyecem haftaya gittiğimde tarih geçtiği için bir sıkıntı olur mu? bu arada xenon ve camlarda film var onun dışında karışabilecekleri birşey oldugunu sanmıyorum nelere çok dikkat ediyorlar bilen yakın zamanda giden arkadaşlardan yardım bekliyorum....

muayene tarihi geçince aylık %5 gecikme faizi alınıyor.hatta tüvturk sitesinde bir hesaplayıcı var,ordan tam olarak görebilirsin ne kadar alacaklarını..(istediğin gün ve saate,istediğin istasyona randevu da alabiliyorsun)minik bir fiyat farkı dışında bir zararı yok muayene süresinin geçmiş olmasının..benim araçta da xenon ve film var..ikisi de hafif kusurlu olarak geçti..(elemanın söylediğine göre xenonlarda ayarsızlık kaçınılmazmış..)ayrıca yangın tüpü ve ilkyardım çantası bulundurman gerekiyor..onu da hepsiburada dan 14 tl karşılığı alabilirsin..(yangın tüpü+ilkyardım çantası+flaşör ıvır zıvır..seni muayeneden sorunsuz geçirecek herşey toplam 14 tl)

Xenonların far ayarını yaptırmanı tavsiye ederim babamda focus vardı ona xenon taktırmıştım ben muayeneden geçmedi sonunda adamcağız bir yerden bulmuş xenon far ayarını yaptırmışta öyle geçmiş araç yani sorun çıkmasın gitmeden önce hepsini yaptır derim. Hatta ayar yapılmadan önce saçma sapan her yeri aydınlatıyodu maşallah ayar ile gerçekten gayet güzel olmuştu aylarca öyle dağınık bir aydınlatma ile gezmiştim.

temmuz ayında yaptırdım ben muayneyi xenona bişi demediler cam filmi ve far ayarından hafif kusurlu geçti

anladım gereken ıvır zıvır hepsi bende var sadece xenonla filmden korkuyordum muayene için randevu mu alıyoruz?

Trafik cezası borcu olmamalı yazıyor borcu yok kagıdı işi kalkmadı mı ya??? benim 600 tl trafik cezası borcum var:(

ceza varsa yapmazlar.ekranda her şeyi görüyorlar.bu kadar cezayı sen mi yedin?xenon için birşey demiyorlar,cam filmi için not düşerler.bir sonraki muayane decam filmini istemezler...

Trafik cezası borcu olmamalı yazıyor borcu yok kagıdı işi kalkmadı mı ya??? benim 600 tl trafik cezası borcum var:(

aracınızın herhangi bir şekilde borcu bulunmayacak. ayrıca xenon farlarda da bir sıkıntı olmuyor far ayarını duzgun yapan bir yer bulabilirseniz çok guze şekilde yapıyorlar. bil hassa muayneye gitmeden evvel far ayarını yaptırmaya gittiğiniz yerdeki cihazın muayne istasyonundaki cihazla aynı olup olmadığını kontrol edin. yapan yerdeki makinanın eski tip aynalı sistem değilde beyaz renkli kasası olan dijital bir makina ile yapıyorlar buna dikkat edin. kısa,uzun ve sis farlarınızı muhakkak kontrol ettirin.

cam filmine gelince kesinlikle ve kesinlikle cam filmlerini sökturun muayne vermiyorlar. bununla ilgili t.c ulaştırma bakanlığının yayınladığı yazıda mevcut olup tuv turk veya ulaştırma bakanlığının www.ubak.gov.tr sitesinden kontrol edebilirseniz. muaynenizin bitmesinden sanırım 20 gune kadar cez almıyorlar.

kağıda gerek yok..o sitede link var,aracın ceza durumunu kontrol edebiliyorsun..eğer o ekranda ceza görünüyorsa,muayeneyi yapmazlar..ama o ekranda görünmüyorsa,yaparlar..(ben de 2-3 ay önce ceza yemiştim..sistemde görünmüyordu..sorun çıkmadı)

Geri
Üst Alt