Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motul motor temizleyici ??

motorsilk ile bu ürün farklı şeyler...
bu ürünü yağı değiştirmeden önce koyup yağla birlikte çalıştırıp içerde ne var ne yok çözüyorsun...sonra yağı boşaltıyorsun...ve karteli sökerseniz daha faydalı olur anlatılana göre..
motorsilk ise yağ değiştikten sonra yağa azar azar konup yarım saat rolantide çalıştırılıyor araç...
motorsilk yıpranmış metal parçalarına yapışıp gömlek vazifesi yada katman vazifesi görüyor..bu da reklamında söylenilen..
ben motorsilk kullandım..
gönül isterdiki önce bunla temizleyip sonra motor silk koymak mış..
ben ise önce system clean yani carbon clean yaptım sonra motorsilk koydum..

bu würthün tam adı nediye geçiyor??

Bazı kavram ve ürünler karışmış gibi geldi bana. Konu başlığındaki ürün , motor yağ kanal temizleyici. Motor yağ/su temizleyici ürünlerin katkı halinde kullanılanlarında her zmaan risk vardır: Bir yerlerde tıkanıklık oluşur ise, yağ dolaşımı kesilir ise, dertsiz başa büyükkk dert alınır. Yağ kanal temizliği düşünülüyorsa, dışradan bağlana cihaz ile yaptırın, her türlü akış kontrol altında olur, yağ filtresi tıkanmasının önüne geçilir ve gerçek temizlik olur.
bu arada system clean kimyasalı başkadır, carbon clean bir markadır ve test raporlu kimyasallardandır.

Bazı kavram ve ürünler karışmış gibi geldi bana. Konu başlığındaki ürün , motor yağ kanal temizleyici. Motor yağ/su temizleyici ürünlerin katkı halinde kullanılanlarında her zmaan risk vardır: Bir yerlerde tıkanıklık oluşur ise, yağ dolaşımı kesilir ise, dertsiz başa büyükkk dert alınır. Yağ kanal temizliği düşünülüyorsa, dışradan bağlana cihaz ile yaptırın, her türlü akış kontrol altında olur, yağ filtresi tıkanmasının önüne geçilir ve gerçek temizlik olur.
bu arada system clean kimyasalı başkadır, carbon clean bir markadır ve test raporlu kimyasallardandır.
ilk mesajda yazdigim urunu ele alirsak kullanilmamasi tarftarimisiniz?? Peki farkli ve saglikli yontem nedir?? Yoksa hic bu islere girmeden devam etmekmi

Şahsen, hiçbir depoma katkı/ilave kimyasal doldurmam/doldurtmam. Şunu unutmamalı bunlar tamir yöntemi değildir, dışardan kendi makinesi ile işlem yapılacak olanlarda da test raporu sorgularım, marka tescil belgesi veya faydalı ürün patenti vs. de değil.

Katki maddesi bor gibi bi urun degil ama bu bende katki maddesi kullanmiyorum resmen motorun icinde bolge bolge kati halde tortular olusuyor gozumle gordum
Ama benim dedigim tuv onay belgeli sadece yag degisiminden once degisecek olan yaga ekleniyor motorun icindeki kurum ve pislikleri toplayip degisecek olan yagla beraber bosaltiliyor sonrada yeni yag konuluyor okadar

Aynen dedigin urune benziyor benim dedigim motul engine clean 200ml diye geciyor hatta biraz arastirdim olumsuz yorum cikmadi ama senin verdigin linktekide olsun benim dedigimde sadece motor temizleme amacli yalnis anlasilmasin

aynen, daha önceden böyle bir ürün olduğunu bilseydim daha ilk yağ değişimimde kullanırdım ama henüz geç kalmış sayılmam artık önümüzdeki yağ değişimlerine bakacaz :)

evt farklı marka olduklarını örenmiştim anlaşılsın diye carbon clean yazdım..
ikisi de mi test raporlu yoksa sadece carbon clean mi test raporlu..
hangisi daha iyi ?

katkı derken, uygulama tarzı katkı, yani var olan sıvıya katılıyor, genel olarak yazıyorum bu yağ/benzin/şanzıman yağı/su için geçerli

Geri
Üst Alt