Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motorun yıkanması doğru mu?

Ben motor yıkamasına karşıyım üsste arkadaşların dediği gibi beyni sarıp motoru yıkatsan bile ne yazıkki sigorta kutusu bi şekilde su alıp belli bir zaman sonra ciddi arızalar meydana getiriyor bana sorarsan ilk önce hava tutturup daha sonra nemli bezle temizlemen taraftarıyım.Saygılarımla...

6 ayda bir mazot ile yıkıyorum ben faydası oldukça fazla. araç kuaförlerinde basınçlu su ile birçok elektronik parça zarar görebilir çok fazla parçayı emniyete almanız gerekir. motor bakım temizleme spreyleri var, kendinizde bezle temizleyebilirsiniz basitçe.

valla çok ihtilaflı bir konu:) sizede hak veriyorum, gerekçeleriniz geçerli lakin bezle silinecek gibi değil ne yazık ki..
Dedigimgbi biraz ugras gerektiriyor ama daha garanti soketlere dikkat ederseniz hepsinin kablolari acikta motora su ve ilac vurmak risk banagore ama ilacli veya nemli bir bez ile silmek ugrastrsada riski yok garanti yolher zaman agir ve zor olur tabi herkezin kendi tercihidir her konuda dusuncelere saygim vardir tabikide :);)

Bence motorun dışından ziyade zamanında bakımı yapılarak, gerektiğinde parça yenisiyle değiştirilerek yağına suyuna bakılarak geçekten temiz bir motora sahip olmak dışının temiz olmasından daha iyi bence. Dışının temizliğinden çok sağlığına bakmalısınız :)

Son düzenleme:
Arkadaslar yogun yagmurlu bir zamanda arac kullanirken motor zaten su icinde kalmakta. Bu durumda bir sorun olmuyor siz motora su tutincada birsey olmaz. Fakat tanzikli suyu yakin tutmamsk gerekir zira kablolarin kauçuk parcalar aralanir. Motor calisir bir vaziyette yikayabilirsin. Spreylerde biriken yanmis toz ve yaglarin kolay cikmasina neden olur. Yani motora bir zarar olmaz

Trakyadan gönderildi.

Eğer aracınız 10 yaşını aşmış ise motorda oluşabilecek yağ kaçakları ,boru çatlakları ,deformasyonları gorup erken mudahele edebilmek için yaptirilabilir. Elektrik akşamı düzgün izole edildikten sonra hiçbir sıkıntı olmaz . fakat üzerine ince bir toz tabakası düşmüş motoru yikatmak akla mantığa ters nemli bezle durumu çözebilirseniz.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

motoru ben 2 ayda bir basınçlı su ile yıkıyorum , daha önce 2000 model toyota vardı onunda motorunu 2 ayda bir yıkıyordum en ufak bir sorun olmadı , sadece beyne su tutmamak gerekli

Geri
Üst Alt