motorun yanındaki bu kol ne işe yarar | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

motorun yanındaki bu kol ne işe yarar

ceycey11

Kayıtlı Üye
vites değitrirince oynuyor o kol vites kutusu ile bişeyin bağlantısını sağlıyor ama neyin bilmiyorum

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Kol değil arkadaşlar o; vites geçiş ağırlığıdır ve iki şeyi bir araya bağlamaya değil tel kontrollü vites değişimi sırasında şanzumanın dişlilerinin tam yerine yerleşmesini ve vites kolunda vites geçti hissiyatı yaratan "ağırlık amaçlı " aparat ;)

baris44

Kayıtlı Üye
Kol değil arkadaşlar o; vites geçiş ağırlığıdır o ve iki şeyi bir araya bağlamaya değil tel kontrollü vites değişimi sağlayan şanzumanın dişlilerinin tam yerine yerleşmesini sağlayan ve vites kolunda vites geçti hissiyatı yaratan "ağırlık amaçlı " aparat ;)
ben şanzumandaki dişlileri yerleştirem şey olarak biliyorum yani vites kolundaki hareketi şanzumana aktarıyo sanıyorum

alihan438

Kayıtlı Üye
şanzıman aralıgını ayarlayan dökümden yapılmış bır parça takır takır vıtes atmasını saglar tık tık eder vıtes gecerken tam oturmasını saglar sr motorlar da dıreksıyon kutusunun hızasında assagı tarafta sıyah sısye benzer bır parcadır

REİS38

Kayıtlı Üye
Kol değil arkadaşlar o; vites geçiş ağırlığıdır ve iki şeyi bir araya bağlamaya değil tel kontrollü vites değişimi sırasında şanzumanın dişlilerinin tam yerine yerleşmesini ve vites kolunda vites geçti hissiyatı yaratan "ağırlık amaçlı " aparat ;)

:eek:key::eek:key::eek:key: