Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motorlu taşıtlar vergisini aldığım firmamı ödemeliydi?acil yardım!!!

balerya

Kayıtlı Üye
arkadaşlar nisan ayında 0 km honda marka bir motor satın aldım..aldığım zaman sıfır araaçların mtv sini firmanın ödediğini düşünüp hiç peşine düşmemiştim fakat 2. taksitini ödemek için mtv ödeme sitesinde sorgulama yaptığımda ilk taksitininde ödenmediği görünüyor?sizce benmi ödemeliydim 1. taksitinide yoksa aldığım firmamı?ona göre yarın aldığım firmaya ekşiycem :)

sıfır arabam hiç olmadı ki fikir vereyim sana :)) bilgisi olan arkadaşlar yazacaktır..
veya satın almış oldugun yerle görüşebilirsin zaten ödemeleri gerekıyorsa zorluk çıkarmazlar

Haziranin sonunda teslim aldim vergisini aldigim firma odeyecek tabi temmuzda dosyayi isleme soktular 10 gun plakasiz gezdim.

bunu baştan konuşman gerekiyor bazı araçlar ilk teksidini ödemiyor mesela doğuş grubu..

benim anlamadığım anahtar teslim fiyatı diyorlar ama sonra vergisini sölemiyorlar bile..hadi onu geçtim vergisi yatmadan devlet nası atlıyorda plaka veriyor :) bunada yakında yasa çıkar.. :D

bunu baştan konuşman gerekiyor bazı araçlar ilk teksidini ödemiyor mesela doğuş grubu..
en güzeli yarın sabah sabah satışı yapan temsilciye pazartesi süprizi olup onu haftaya heyecan ve mutlulukla hazırlıyayım..

Serbay'ın dediği gibi bunu baştan konuşup nasıl anlaştıysan o şekilde olur..İlla ödeyecek diye bi kaide yok..Hatta ödenmemesi için aracın trafiğe çıkışını geciktiriyorlar...

Ben aracı 7 ocakda 2.el olarak aldım. Noter dediki aracın ocak vergisini ödeyin, ondan sonra satış yapalım. Yani aracın borcu olmaması lazım. Hemde bankaya da ödemedim, bankaya yapılan ödemeler sisteme çok geç işleniyormuş, vergi dairesine direk ödemişdim.

Demekki bu sistem 0 araçlarda geçersiz.

Serbay'ın dediği gibi bunu baştan konuşup nasıl anlaştıysan o şekilde olur..İlla ödeyecek diye bi kaide yok..Hatta ödenmemesi için aracın trafiğe çıkışını geciktiriyorlar...

arkadaşlar emin misiniz buna, anahtar teslimi aracın vergisi nasıl ödenmeden trafiğe çıkar.. bugüne kadar ben, ailem, arkadaşlarım en az 10 tane araba almışızdır maslak doğuş otodan, hiçbirinde mtv konuşmadık ama hepsinde ödenmiş olarak teslim alındı araba..

Geri
Üst Alt