Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motorlu taşıtlar vergisini aldığım firmamı ödemeliydi?acil yardım!!!

ben nisan da aldım doğuş seve seve ödedi walla isterse ödemesin

Anahtar teslimi satılan aracın MTV si ödenmiştir, zaten anahtar teslim fiyatın manasıda budur

nisanda aldığınız aracın ocak-temmuz dönemi bandrolü tabi ki ödenmiştir..yani bulunduğu dönemin ilk taksitini otomobil firması yatırır.ikinci dönem firmayı bağlamaz..
yani bu noktada gidip boşu boşuna kimsenin başına ekşimeyin,benzin paranıza yazık etmeyin..bir hak idda etmeniz söz konusu bile değil.
eğer aracın parasını haziran 15 gibi vermiş olsaydınız zaten otomobil firması size temmuz bandrolünü biz ödeyelim temmuz 1 tescil yapalım derdi..
ancak nisandan bahsediyorsunuz...dolayısıyla zaten sizin ocak-temmuz döneminin mtv si yatırılmış durumda.

Her seferinde biz ödedik. Hatta verdikleri ruhsatta stickerla üzerine bir ay içerisinde araç bandrolünü yatırmayı unutmayınız yazıyor.

Ben de Nisan'da Dogus Oto Maslak'tan aldim. Vergiyi kendileri odedi, dekontunu da arabayi aldiktan bir hafta sonra adresime gonderdiler. Ayni sekilde yakin zamanda sirketten bir arkadas da almisti onunkini de odeyip dekontunu gonderdiler. Ayrica ben alirken sormustum vergisini odemeden plakasini cikartmiyorlar demislerdi. Motor icin durum farkli degildir sanirim. Siz bence aldiginiz bayiye bir sorun, belki odemislerdir ancak dekontu size ulastirmamislardir.

Ayrica arkadaslarin da dedigi gibi odemeyi bankadan yapinca bazen vergi dairesinin sistemine islenmiyor, 2005 yilinda sifir aldigimiz Corsa'nin vergisini de bayi odemisti ancak muayneye gittiginde vergi borcunuz var dediler, biz de oyle bir sey mumkun degil, elimizde butun dekontlar var dedik, maliyeye gidip dekontu ibraz ettik sistemden duzelttiler.

nisanda aldığınız aracın ocak-temmuz dönemi bandrolü tabi ki ödenmiştir..yani bulunduğu dönemin ilk taksitini otomobil firması yatırır.ikinci dönem firmayı bağlamaz..
yani bu noktada gidip boşu boşuna kimsenin başına ekşimeyin,benzin paranıza yazık etmeyin..bir hak idda etmeniz söz konusu bile değil.
eğer aracın parasını haziran 15 gibi vermiş olsaydınız zaten otomobil firması size temmuz bandrolünü biz ödeyelim temmuz 1 tescil yapalım derdi..
ancak nisandan bahsediyorsunuz...dolayısıyla zaten sizin ocak-temmuz döneminin mtv si yatırılmış durumda.
benim bahsettiğim olay temmuz-aralık dönemine ait olanı ödemeleri değil!!ocak temmuzu yatırmamışlar!bugün sordum biz araçları satarken anahtar teslim konuşmuyoruz onlar size ait diyor!!hata bizde nese önemli diil ama manisa honda motor kadar çirkef çirkin bir firma görmedim :) ben bi hata yapıp onlardan aldım siz sakın almayın :D

öyle iş mi olur ya=)
vergiyi yatırmadan nasıl trafiğe çıkartmışlar peki aracı?=)

volswagen grup normalde trafik mtv falan karışmıyor ama başta pazarlıkta konuşursanız o başka. benim aracın ilk mtvsi ve plaka trafik işlerini onlar halletmişti. geçenlerde fuardaki showrooma gittim scirocco fiyatına 70.840+trafik yazmışlar.

edit: bu dediğime mtv dahil değil ilk mtviyi onlar yatırıyorlar kanımca çünkü aldığım arkadaş bizim sisteme düşünce aracın mtvsini yatıracağız demişti. demekki öle bir sistem varki ödüyorlar

öyle iş mi olur ya=)
vergiyi yatırmadan nasıl trafiğe çıkartmışlar peki aracı?=)
onu nasıl yaptılar bende bilmiyorum..ama insan en azından uyarır!bakın biz yatırmıyoruz diye ayıp..nese ama hata kesin yine biz müşterilerdedir

Ufak rakamların pesinden kosan buyuk(küçük harfle)firmalar:(

Geri
Üst Alt