Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motorlu taşıtlar vergisi..

akin

Kayıtlı Üye
ocak ayı geldiğinden akla hemen vergiler geliyo..:)
esas konu şu: mtv. kasko bedelinin %5 ini geçmemesi gerektiği eğer geçiyorsa da üzerini talep edebildiğimiz hakkında bi söylenti var doğruluğu hakkında bilgisi olan yada fikri olan varmıdır?

Hesaplamanı yapıyorsun, eğer daha önce yüksek ödediysen daha sonraki borçlarından düşülmesini istiyorsun. Eğer öyle bir durum yok ama şu an bu durumdaysan bundan sonraki mtvlerin için bir alt kademeden ödeme yapmak istediğini belirtir dilekçeni yazıyorsun.

Hesaplamanı yapıyorsun, eğer daha önce yüksek ödediysen daha sonraki borçlarından düşülmesini istiyorsun. Eğer öyle bir durum yok ama şu an bu durumdaysan bundan sonraki mtvlerin için bir alt kademeden ödeme yapmak istediğini belirtir dilekçeni yazıyorsun.

+1985

bu şekilde yüksek olduğu düşünülen bir çok aracın vergisi nerdeyse yarı yarıya azalabiliyor.

bu şekilde uygulayan, parasını geri alan yada daha az ödeyen var mı aramızda???

kasko değerim arabamın normal ederinden çok daha yüksek eklentilerle..
bu durumda talep etmem mi gerekiyo daha düşük ödemek için yani. ??

hiç anlamam kusura bakmayın.. :D

aynen doğrudur..eğer vergi,aracın kasko değerinin %5 inden fazlaysa,bir alt dilimden vergilendiriliyor..ben geçen sene yaptım bu olayı..600küsür olan 6 aylık vergiyi 400küsür olarak ödedim..yani vergini vermeden evvel,vergi dairesine gittiğinde,bir dilekçe yazıyosun..işleme alıyorlar..düzeltme yapılıyor.daha sonra internetten baktığında da ödenmesi gereken tutarın değiştiğini görüyorsun.

---------- Post added at 08:37 ---------- Previous post was at 08:35 ----------

kasko değerim arabamın normal ederinden çok daha yüksek eklentilerle..
bu durumda talep etmem mi gerekiyo daha düşük ödemek için yani. ??

hiç anlamam kusura bakmayın.. :D

eklentilerin farkedeceğini sanmıyorum..değer,türkiyedeki tüm araçların kasko bedellerinin yazıldığı o devasa kitaptan bakılıyor.

Biraz önce gazetede de okudum..1,9 2000 model bi araba için örnek verilmiş..ödenmesi gereken 800 küsürlü bi rakam yazıyodu yıllık..ama itiraz edersek hesap yapmış gazetede ve çıkan rakam 700 tl ye iniyomuş...Anladığım kadarıyla bu indirimden faydalanmak için,motor gücünün yüksek olması ve arabanın modelinin baya bi düşük olması gerekiyoki faydalanılsın...

Geri
Üst Alt