Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motorlu taşıtlar vergisi..

şimdi tekrar baktım..her sene tekrarlamak gerekiyormuş bu beyanı..sigortacılardan kasko değer bildiri formu alıp vergi dairesine başvurmak gerekiyor tekrar..692 tl görünen 6 aylık vergiyi,446 tl olarak ödeyeceğim..araç 2005 model bu arada

şimdi tekrar baktım..her sene tekrarlamak gerekiyormuş bu beyanı..sigortacılardan kasko değer bildiri formu alıp vergi dairesine başvurmak gerekiyor tekrar..692 tl görünen 6 aylık vergiyi,446 tl olarak ödeyeceğim..araç 2005 model bu arada

hersene tekrarlanması gerekmiyo diye biliyorum dilekçeni işleme alıyolar we sürekli öyle kalıyo diye biliyorum ...

Bu durumda mesela benim 98 model Ford mondeo ghia hb aracımın kasko değeri 9000 lira yıllık 486,00 TL ödeyecekken 9000 liranın %5i 450Tl olduğundan dilekçe sonrası yıllık 322,00 TL tutarına düşüyo

hesaplamak isteyen olursa http://www.tsrsb.org.tr/tsrsb/Kasko Deger Listesi adresinden araçlarının 2010 kasko değerlerine bakabilir ;)

evet bende 600 küsür yatırmam gerekirken bir alt dilimden yatırıyorum.

2001 model bir hurda için toplamda 814 tl ödemem gerekiyor ...
Haram zıkkım olsun bu devlete inşallah...Allahından bulsun bu düzenlemeyi yapan uğursuz...

ben hala anlamadım.. :D :D

kasko değeri yüksek olan daha az mı vergi verecek yani. ??

:D :D

ben hala anlamadım.. :D :D

kasko değeri yüksek olan daha az mı vergi verecek yani. ??

:D :D

hehehe yok kasko değeri düşük olup ödediği wergi fazla olana yarıyo bu olay :D şöyle anlatayım diyelimki aracının kasko değeri 10.000TL , we sen 501TL bandrol yatırıyosun , kasko değerinin %5i 500TL olduğu için sen yüksek wergi weriyosun , dilekçende yazıyosun aracımın kasko değerinin %5inden fazla wergi weriyorum diye , dilekçe işleme giriyo we bi alt dilimden wergi ödüyosun ;) biraz karışık oldu biraz daha düşünüp sadeleştirmeyi denerim :D

hehehe yok kasko değeri düşük olup ödediği wergi fazla olana yarıyo bu olay :D şöyle anlatayım diyelimki aracının kasko değeri 10.000TL , we sen 501TL bandrol yatırıyosun , kasko değerinin %5i 500TL olduğu için sen yüksek wergi weriyosun , dilekçende yazıyosun aracımın kasko değerinin %5inden fazla wergi weriyorum diye , dilekçe işleme giriyo we bi alt dilimden wergi ödüyosun ;) biraz karışık oldu biraz daha düşünüp sadeleştirmeyi denerim :D

özetle bana yaramıyo yani abi oke mesaj alınmıştır.. :D :D

aynen ::Ç genellikle eski model yüksek hacimlilerde oluyo :D leonlar filan yemiyo =)

Geri
Üst Alt