Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motordan ses geliyor çalişirken

BTHN1453

Kayıtlı Üye
Aracimin ilk çaliştirirken sanki gürültülü çalişiyor gibi geliyor diğer toledolar sessiz sedasez mi çalişiyor 2008model polom vardi o da az gürültülü çalişrdi. Bilemedim bir gariplik var mi cevaplar için teşekkürler.

konuyu toledo kısmına taşıdım :eek:key:

Öncelikle araç kaç model ve kaç km'de? Metal yorgunluğundan dolayı bir motorun çıkarttığı ses giderek artar, giderek daha dağınık bir ses çıkmaya başlar. Bu illa da motorda bir sorun olduğu anlamına gelmez. Fakat eğer 1 haftada hissedilir derecede ses farkı oldu diyorsanız, o ayrı tabi.

İlk calistirdiginizda sesli sonradan normalemi donuyor?

Aslında benim 2001 model toledeomda da aynı sorun var ilk çalıştığında bi ses geliyor motor ısınınca geçiyor neden olabilir acaba bu ses

arkadaşlar bu ses sr motorların hepsınde var bende de var enıstemde polo classıc var onda da var amcamlarda octavıa var onda da var bu ses onemlı olan sesın duzenli gelıp gelmedıgı sallıyorsa yada motoru sıkıstırıp bırakıyor gıbı bı sesse bı gosterın tamırcınıze bogaz gelebegı egr valfını temızletın alt taraftan gelen guruldama tarzı bı sesse katalıtık olabılır lpg lıyse arac normalden daha yuksek devırde calısıyor sonra bırakıyor,deprıyaja bastıgınızda ses kesılıyorsa deprıyaj bılyası da olabılır ama 2003 ten sonrası ıcın bu gecerlı 1998-2002 arası deprıyajlarda bılya yerıne pim kullanılmıs super bı sıstem var buna benzer bı sorun benım eskı arabada vardı sabah vıtese zor gecıyordu tamırcıye gıdene kadar ısındıgı ıcın adam ne oldugunu cozememıstı bu nedenle sen arabanı bı gun aksamdan tamırcının onune cek sabahta erkenden atla baska bı arabayla gıt orda kontaga bas derım :D kesın cozum

Benim motordan da ses geliyor ama çaresi sizinki kadar karışık değil. Çözüm akşam eve gelince kontağı kapatıyorum hiç ses kalmıyor :D

Geri
Üst Alt