Motordan gelen yanık kokusu | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Motordan gelen yanık kokusu

Konu, 'Servis ve Oto Bakım' kısmında Craytek42 tarafından paylaşıldı.

1. Craytek42

Craytek42 SCW Üyesi

22
    30
    13
    selamlar, aracım 1.4 (85) ibiza 2009 model. aracı biraz sıkıştırınca hız olarak değil devir olarak yanık kokusu atıyor göstermelimiyim bir yere başıma iş açarmı görüşlerinizi bekliyorum.

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  2. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

6.001
    5.263
    113
    Debriyaj balatası kaçırmaya başlamış olabilir, sürtünmeden dolayı yanık kokusu gelebilir.
    Motor bloğunu kontrol edin, kaçak yağ varsa motorun üzerinde ısındıkça bu kaçak yağ koku verir, sebebi bu olabilir...
    eksoz sistemine sıcak naylon yapışmış olabilir burcu burcu kokutur başıma geldi :)
    --- Mesajlar birleştirildi, 15 Şubat 2016, İlk Mesaj Zamanı: 15 Şubat 2016 ---
    Gaza ani yüklenmelerde yakıtın bir kısmı tam olarak yakılmadan atılır bu da kötü kokuya sebep olabilir...

Bunu beğendi. aksarayli68 bunu beğendi.
  3. Craytek42

Craytek42 SCW Üyesi

22
    30
    13
    motorun üstü pisti biraz bakımı yapılırken bende öyle bir üstünkörü temizliyim dedim bezi aldım ordan sildim bezde yağlıymış bir tarafı öyle kaldı ellemedim :D yağlı duruyo motorun üstü oda olabilirmi acaba

4. kirlisakal

6.001
    5.263
    113
    kecelerden yaağ sızdırıyor o zaman..en kısa zamanda baktırın

5. Craytek42

Craytek42 SCW Üyesi

22
    30
    13
    hayır pislikten kastım yağ değil. yağ felan yoktu ben önceden yağlanmış bir bezle sildiğim için üzeri yağlandı motorun. bu motor ısındığı için yanık kokusu yaparmı?

6. kirlisakal

6.001
    5.263
    113
    olabilir tabi..yağ,yanık kokusu yapar.iiice silin dezenfekte edin birde öle görelim...düşük vitesde yuksek devirli aracın motorunu sıkıştırmayın

7. dadaş34

dadaş34
    Administrator
    V.İ.P Admin

6.685
    6.015
    113
    kardeşim sis farların acık gezıyorsan sıs farlarını kontrol et benım aractada koku gelıyodu farketmedım arabayı yakıyordum zor sondurdum aman dıkkatt

8. Craytek42

Craytek42 SCW Üyesi

22
    30
    13
    yok abi sisleri hiç açmam
    --- Mesajlar birleştirildi, 16 Şubat 2016, İlk Mesaj Zamanı: 16 Şubat 2016 ---
    bir deneyelim bakalım. ilgilendiğin için çok sağol bu arada

Sayfayı Paylaş