Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motordan gelen yanık kokusu

Craytek42

Kayıtlı Üye
selamlar, aracım 1.4 (85) ibiza 2009 model. aracı biraz sıkıştırınca hız olarak değil devir olarak yanık kokusu atıyor göstermelimiyim bir yere başıma iş açarmı görüşlerinizi bekliyorum.

Debriyaj balatası kaçırmaya başlamış olabilir, sürtünmeden dolayı yanık kokusu gelebilir.
Motor bloğunu kontrol edin, kaçak yağ varsa motorun üzerinde ısındıkça bu kaçak yağ koku verir, sebebi bu olabilir...
eksoz sistemine sıcak naylon yapışmış olabilir burcu burcu kokutur başıma geldi :)
[doublepost=1455567541,1455567149][/doublepost]Gaza ani yüklenmelerde yakıtın bir kısmı tam olarak yakılmadan atılır bu da kötü kokuya sebep olabilir...

motorun üstü pisti biraz bakımı yapılırken bende öyle bir üstünkörü temizliyim dedim bezi aldım ordan sildim bezde yağlıymış bir tarafı öyle kaldı ellemedim :D yağlı duruyo motorun üstü oda olabilirmi acaba

motorun üstü pisti biraz bakımı yapılırken bende öyle bir üstünkörü temizliyim dedim bezi aldım ordan sildim bezde yağlıymış bir tarafı öyle kaldı ellemedim :D yağlı duruyo motorun üstü oda olabilirmi acaba
kecelerden yaağ sızdırıyor o zaman..en kısa zamanda baktırın

hayır pislikten kastım yağ değil. yağ felan yoktu ben önceden yağlanmış bir bezle sildiğim için üzeri yağlandı motorun. bu motor ısındığı için yanık kokusu yaparmı?

hayır pislikten kastım yağ değil. yağ felan yoktu ben önceden yağlanmış bir bezle sildiğim için üzeri yağlandı motorun. bu motor ısındığı için yanık kokusu yaparmı?
olabilir tabi..yağ,yanık kokusu yapar.iiice silin dezenfekte edin birde öle görelim...düşük vitesde yuksek devirli aracın motorunu sıkıştırmayın

kardeşim sis farların acık gezıyorsan sıs farlarını kontrol et benım aractada koku gelıyodu farketmedım arabayı yakıyordum zor sondurdum aman dıkkatt

kardeşim sis farların acık gezıyorsan sıs farlarını kontrol et benım aractada koku gelıyodu farketmedım arabayı yakıyordum zor sondurdum aman dıkkatt
yok abi sisleri hiç açmam
[doublepost=1455659038,1455658989][/doublepost]
olabilir tabi..yağ,yanık kokusu yapar.iiice silin dezenfekte edin birde öle görelim...düşük vitesde yuksek devirli aracın motorunu sıkıştırmayın
bir deneyelim bakalım. ilgilendiğin için çok sağol bu arada

Geri
Üst Alt