Motordan gelen fan sesi.. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Motordan gelen fan sesi..

arasmania

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba.
Bende 2008 staylance var. Arabanın marşa basınca 1 dakika kadar motordan fan sesi gelip duruyor. Bunu genelde araç soğuk olduğu zaman yapıyor. Tahmini 1 ay kadar önce triger değiştirdim. Araçta LPG var. Sizce bu ses normal mi? Normal değilse neden olabilir?

adders

Kayıtlı Üye
kaputu açıp baktın mı fanmı çalışıyor diye. birde ben aracın içindeyken fan çalışssada içeri ses gelmiyor. birde kliman açıksa direk onunda sesi olabilir. yoksa acil götür bir servise ihmal etme

arasmania

Kayıtlı Üye
kaputu açıp baktın mı fanmı çalışıyor diye. birde ben aracın içindeyken fan çalışssada içeri ses gelmiyor. birde kliman açıksa direk onunda sesi olabilir. yoksa acil götür bir servise ihmal etme
Evet kaputu açarakta kontrol ettim. Normalde fan açınca bende duymuyorum ama bu ses dikkatimi çekti.

adders

Kayıtlı Üye
en iyisi vakit kaybetmeden göstermen ilerde başka yerlerede zararı olabilir. sadece tahmin üst keçeden kaçırıyor olabilir ama sen göster belli olmaz

Leonm@nia

Kayıtlı Üye
Motor yeni çalışınca genelde soğuk olur fanın çalışmasını gerektirecek bir durum olmaz... Başka bişey var aracında mutlaka uzman birine göster...

arasmania

Kayıtlı Üye
Motor yeni çalışınca genelde soğuk olur fanın çalışmasını gerektirecek bir durum olmaz... Başka bişey var aracında mutlaka uzman birine göster...
Fan açmıyor motordan fan sesi gibi tuhaf bi ses geliyor. Bu Seat arabalar pistonlara giden havayı ısıtıyor ilk çalışmada bunun sesi olabilir diye düşünüyorum. Artık hafta sonuna bi çaresine bakacağız.

Agave

Kayıtlı Üye
30 saniye kadar devir 1200 civarından 800lere iner. Bu ensadaki sesten farklı ve yeni bir ses mi ?

PATRON

Administrator
Araba ilk çalıştığında rolenti sesi gelir ve sonrası kesilir arkadaş ondan bahsediyor muhtemelen.

SaLToN

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba.
Bende 2008 staylance var. Arabanın marşa basınca 1 dakika kadar motordan fan sesi gelip duruyor. Bunu genelde araç soğuk olduğu zaman yapıyor. Tahmini 1 ay kadar önce triger değiştirdim. Araçta LPG var. Sizce bu ses normal mi? Normal değilse neden olabilir?
Hocam sorun ile ilgili bir gelişme varmı.
1 haftadır aynı sesi bende duyuyorum fakat araç stop edince sesin geldiğini fark ediyorum. Motor sesinden birşey belli olmuyor fakat stop edince sanki fanı kapatıyor gibi.