Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Motordan gelen fan sesi..

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında arasmania tarafından paylaşıldı.

1. arasmania

arasmania SCW Üyesi

7
    3
    3
    Arkadaşlar merhaba.
    Bende 2008 staylance var. Arabanın marşa basınca 1 dakika kadar motordan fan sesi gelip duruyor. Bunu genelde araç soğuk olduğu zaman yapıyor. Tahmini 1 ay kadar önce triger değiştirdim. Araçta LPG var. Sizce bu ses normal mi? Normal değilse neden olabilir?

2. adders

adders SCW Üyesi

147
    44
    28
    kaputu açıp baktın mı fanmı çalışıyor diye. birde ben aracın içindeyken fan çalışssada içeri ses gelmiyor. birde kliman açıksa direk onunda sesi olabilir. yoksa acil götür bir servise ihmal etme

Bunu beğendi. arasmania bunu beğendi.
  3. arasmania

arasmania SCW Üyesi

7
    3
    3
    Evet kaputu açarakta kontrol ettim. Normalde fan açınca bende duymuyorum ama bu ses dikkatimi çekti.

4. adders

adders SCW Üyesi

147
    44
    28
    en iyisi vakit kaybetmeden göstermen ilerde başka yerlerede zararı olabilir. sadece tahmin üst keçeden kaçırıyor olabilir ama sen göster belli olmaz

5. Leonm@nia

Leonm@nia SCW Üyesi

3.856
    1.633
    113
    Motor yeni çalışınca genelde soğuk olur fanın çalışmasını gerektirecek bir durum olmaz... Başka bişey var aracında mutlaka uzman birine göster...

Bunu beğendi. arasmania bunu beğendi.
  6. arasmania

arasmania SCW Üyesi

7
    3
    3
    Fan açmıyor motordan fan sesi gibi tuhaf bi ses geliyor. Bu Seat arabalar pistonlara giden havayı ısıtıyor ilk çalışmada bunun sesi olabilir diye düşünüyorum. Artık hafta sonuna bi çaresine bakacağız.

Bunu beğendi. Leonm@nia bunu beğendi.
  7. Agave

Agave SCW Üyesi

350
    153
    43
    30 saniye kadar devir 1200 civarından 800lere iner. Bu ensadaki sesten farklı ve yeni bir ses mi ?

8. arasmania

arasmania SCW Üyesi

7
    3
    3
    Buna dikkat etmedim dostum. Akşam bakıp yazacağım.

9. PATRON

PATRON
    Administrator

10.661
    2.360
    113
    Araba ilk çalıştığında rolenti sesi gelir ve sonrası kesilir arkadaş ondan bahsediyor muhtemelen.

10. SaLToN

SaLToN SCW Üyesi

50
    36
    18
    Hocam sorun ile ilgili bir gelişme varmı.
    1 haftadır aynı sesi bende duyuyorum fakat araç stop edince sesin geldiğini fark ediyorum. Motor sesinden birşey belli olmuyor fakat stop edince sanki fanı kapatıyor gibi.

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş