Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Motordan garip sesler geliyor?

Konu, 'Servis ve Oto Bakım' kısmında LOVE42 tarafından paylaşıldı.

1. LOVE42

LOVE42 SCW Üyesi

157
    21
    18
    Selam arkadaşlar, bugün aracımın motorundan rölantideyken "tırtırtır" şeklinde, adeta dizel bir motoru andıran bir ses geldiğini farkettim.. Rölantide olduğu sürece kesintisiz devam ediyor, biraz gaz verince duruyor, tekrar gölantiye indiğinde devam ediyor.. Kaputu açıp baktım, motor biraz sarsıntılı çalışıyordu ama öyle aşırı olağandışı birşey göremedim.. Sizce sebebi ne olabilir?

2. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Turbo Ayar pulu Takılmışmıydı aracınıza?

3. Ali

Ali SCW Üyesi

1.661
    366
    83
    klima açıkken yapıyor olmasın..klima açıkken biraz daha sarsıntılı çalışıyor motorlar..ama ses çok farketmemesi lazım

4. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    eğer sorun helikopter sesi gibiyse 1.2 tsi ibizalarda kronik benzin kabloları kasaya çarparak bu sesi yapıyor bu bir mühendislik hatası kesinlikle çeşitli çözümleri mevcut ama hiç biri kesin çözümler değil tekrar olabilir kendi çözümümü söyliyeyim bence en etkilisi o : kaputu açınca motorun solunda 2 tane hortum var metal bir cebe oturtulmuş sesi orası yapıyor metale çarparak.o hortumu tutup kendinize çekin ses kesilir tabi geçicidir gene yapabilir yada servise gidip söylerseniz anlarlar ancak onlarda kesin bir çözüm sunamıyorlar

Sayfayı Paylaş