Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motor yıkama

Arkadaşlar,geçen hafta peryodik bakım için sürekli gittiğim usta,EGR VALFİ'in deki yağ kaçağı ve aynı zamanda arabayı stop ederken aşırı titreme nedeni ile valfi değiştirmeyi önerdi. (fiyatı 325 tl ) bende tamam deyince, önce motoru yıkatmamı söyledi.Bir zararı olmasın deyince,işi bilen birinin yıkayabaleceğini söyledikten sonra beni bir yıkamacıya yönlendirdi,biraz tereddüt ettikten sonra ustama güvenip yıkamacıya gittim,yıkamacıda önce suyun zarar verebileceği kısımları muşamba ve bezlere kapattıktan sonra bir güzel yıkadılar,korktuğum başıma gelmedi ve gayet güzel oldu motorun yıkanmadan önceki ve yıkandıktan sonraki resimlerini paylaşıyorum YIKANMADAN ÖNCEKİ HALİ
20151211_151758.jpg 20151211_151809.jpg

YIKANDIKTAN SONRAKİ HALİ

20151225_134333.jpg 20151225_134337.jpg 20151225_134342.jpg 20151225_134541.jpg

ç,çek olmuş çiçek maşallah dizel motorlarda kolay kolay sıkıntı yaratmıyor motor yıkama ;)

o ustayı benım için öp gözlerinden iyi akıl vermiş :) motor suyla yıkanmaz sussuz yıkamayı tavsiye ederim.zamanla civata,somun vs yerler paslanmaya yüz tutar oksitlenmeye kadar gider.rulmanlar gergi bilyaları su değdiği zaman ömrü daha tez bitmektedir.allah korusun elektronık beyne bağlı kablolara ya da konfor beynıne ya da klima kompresorune en ufak su kaçsa araba pert,al başına dert büyük risk almışsınız...serviste motoru yıkadıktan sonra hemen arkasına havayla kurutuyorlar.............
ben boyle durumlarda toz moleküllerden kurtulmak için motor aksamlarına komple kuvvetli hava tutuyorum.bırakın kirli kalsın kaput içinde kim görecek.ustanın üstü başı kirlenmesin diye yıkatmış................gene de temiz olmuş eline sağlık kim yapmışsa @oziozi

Son düzenleme:
o ustayı benım için öp gözlerinden iyi akıl vermiş :) motor suyla yıkanmaz sussuz yıkamayı tavsiye ederim.zamanla civata,somun vs yerler paslanmaya yüz tutar oksitlenmeye kadar gider.rulmanlar gergi bilyaları su değdiği zaman ömrü daha tez bitmektedir.allah korusun elektronık beyne bağlı kablolara ya da konfor beynıne ya da klima kompresorune en ufak su kaçsa araba pert,al başına dert büyük risk almışsınız...serviste motoru yıkadıktan sonra hemen arkasına havayla kurutuyorlar.............
ben boyle durumlarda toz moleküllerden kurtulmak için motor aksamlarına komple kuvvetli hava tutuyorum.bırakın kirli kalsın kaput içinde kim görecek.ustanın üstü başı kirlenmesin diye yıkatmış................gene de temiz olmuş eline sağlık kim yapmışsa @oziozi
adamın içini kararttın metın abı motorun yıkanısı gözlerımın onunden fılım serıdı gıbı gectıı :D

adamın içini kararttın metın abı motorun yıkanısı gözlerımın onunden fılım serıdı gıbı gectıı :D
ama öle ahmetcim yapmacıktan ii yapmışsın diyemeyiz...konu başlık altında yorumlar var konuşmuşuz zararlarını,tavsiyeler vs.yoksa kapatalım dukkanı gidelim :D usta dedi diye de yıkanmaz bırak kirlensin üstü alt tarafı egr valfini sökecek arkadaşımızı nere yönlendirmiş. beyne su kaçırsalar ya da klima kompresorun içine su girdiği zaman o kompresor ileride arıza yapar.su iletkendir...motor aksamları paslanmaz inox değil ki paslansın :D .... bakım zamanlarında triger -enjektör vs sökümlerinde eline alır bezi siler parlatır vs.benım kapalı otoparka cekmeden sisler takılı kaldı.sislerin ana röle kaput içinden araba yıkarken su kaçmış pert oldu.70 liraya aldım röleyi takmak kısmet olmadı.VAG GRUBU ARAÇLAR MOTOR YIKANMAZ HİÇ BİR YETKİLİ SERVİSDE TAVSİYE ETMEZ yapılacak bişi yok bundan sonra dikkat eder ya da etmez arkadaşımız bilir.burda insanları doğru yolu göstermek için burdayız.forumun amaclarından biridir.

motor yıkama işine bende karşıyım. sonuçta bunlar teknolojik araçlar. eski şahinler gibi olsa bas suyu

Geri
Üst Alt