Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

motor yıkama

Konu, 'Servis ve Oto Bakım' kısmında oziozi tarafından paylaşıldı.

1. oziozi

oziozi SCW Üyesi

7
    4
    3
    Slm arkadaşlar,arabamın motoru daha doğrusu motor kaputunu açınca çok kirli bir görüntü ile karşılaşıyorum ve bundan rahatsız oluyorum. Motoru yıkatmak istiyorum ama arabaya bir zarar verir düşüncesi beni duraksatıyor çünkü daha önce motor yıkatan kişilerden çeşitli arızalar oluştuğu konusunda söylemler duydum.sürekli gittiğim ustama sorduğumda da iyi bir yıkamacı olursa bir zarar olmaz ama pek tavsiye etmediğini söyledi.
    Aranızda motor yıkama işlemi yaptıran varmı ? tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  2. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.238
    113
    aşkın abi iyi akşamlar :)
    motor yıkatmak beyne ,buna bağlı elektriksel kablolara ,paslanmaya yüz tutan diğer demir aksamları zarar verir.suyla yıkanmaz.eskide tofaş döneminde bobinlere poşet gecirir verirdik sıcak suyu :)
    arabalar gün gectikce elektronıkleşiyor.ehh bizim cordobalar da elektronık sayılır :) size tavsiyem 400 ml yağlayıcı ,temizleyici ,parlatıcı sprey almak.önce güzelcene motorun her yerini hava tutup tozunu aldıktan sonra spreyle bi güzel her yerini sıkarız.tekrar hava tutunca elle ulaşılmayan yerlere tertemiz oluyor geri kalanları bezlede silebilir cillop olur...:) hem rulmanlarda yağlanmış olur gıcırtı kesilir :) hava sıkıntısı cektiğim için tam yapamadım :) ortadaki ürün 12 lira... IMG_20150429_180746.jpg
    IMG_20150428_180852.jpg

mutisimsek, oziozi ve m_oslu bunu beğendi.
  3. eserbaba

eserbaba SCW Üyesi

793
    494
    63
    motor yıkamasakıncalı oluyor bizim arabalarda. ben olsam yıkatmazdım. kirlisakalın dediği gibi parlatma işlemi yapabilirsin.

4. musti_58

musti_58 SCW Üyesi

65
    23
    8
    motoru kesinlikle yıkatmayın motor koruma yapan yerlerde güzel bir uygulama yaptırın kafanızda rahat olur

Bunu beğendi. oziozi bunu beğendi.
  5. oziozi

oziozi SCW Üyesi

7
    4
    3
    çok teşekkür ederim arkadaşlar,yıkatma konusunda net değildim ve yıkatmaktan vazgeçtim. kirlisakal kardeşimin dediği uygulamayı yapmaya karar verdim. temizlik yaptığım zaman resimleri eklerim

6. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.238
    113
    bu ürünü bulamazsınız wd 40 var aynı ayarda.en ekonomik motor temizleme sistemidir.tşk ederim kolay gelsin temizlik sonrası mutlaka paylaşımlarınızı bekliyorum

7. mmercetin

mmercetin SCW Üyesi

88
    57
    18
    @kirlisakal ın temiz motorunu görüp gaza geldim :) Önerisi ile Wd 40 alıp biraz temizlik yaptım, çok profesyonel olmadı ama güzel oldu.

Eski hali;
    IMG_1519.JPG IMG_1520.JPG

Temizlenmiş hali;
    IMG_1523.JPG IMG_1525.JPG

oziozi ve kirlisakal bunu beğendi.
  8. BRK59

BRK59 SCW Üyesi

113
    81
    28
    Nerde var bu ürün

9. mmercetin

mmercetin SCW Üyesi

88
    57
    18
    @BRK59 ben yapı marketten aldım. Nalbur falan bir çok yerde bulunabilir diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme: 23 Mayıs 2015
  10. focus

focus SCW Üyesi

327
    190
    43
    WD40 ile temizlendikten sonra daha fazla toz tutmaya başlar.

erdimkalav11 ve kirlisakal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş