Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motor yağı

tabiki haklısınız o konuda fakat benim ibizam 2013 model ve aynı kmlerde aynı model de ibiza var ilk etapta bende castrol den başka yağ kullanmadım bu güne kadar arabalarımda ama iki tane ibizayı kıyaslayınca kendini belli eder şekilde bir sessizlik vardı arkadaşın ibizasında bende bu yüzden mobil1 i tercih ediyorum artık , ayrıca yanma derecelerine de bakacak olursanız kendi sitelerinden parlama noktası castrol edge 5w30 da 202 derece mobilde ise 254 derece , birde olaya şu noktadan bakmak gerekirse castrol ile aşırı yağ tüketimi olan arkadaşlar mobil 1 ile yağ yakma olayını azalttığını da araştırdığınız zaman görebilirsiniz, başka bir noktada wv anlaşması olduğundan dolayı castrolü tercih ediyor

ayrıca yine bir konusu vardı bir wv sitesinde wv de kullanılan aynı motoru porsche da ta kullanıyorlarmış wv seat audi de castrol koyuluyorken motorlara doğuş otoda , porsche bölümünde ise mobil 1 kullanılıyormuş maslakta hatta bunu yazan kişide gidip görebilirsiniz diye yazmıştı

sonuç itibari ile bana göre mobil 1 daha iyi bir yağ castrolden

iki marka arasında katık ve baz yağ farkı mutlaka var arkadaşlar.

tabiki haklısınız o konuda fakat benim ibizam 2013 model ve aynı kmlerde aynı model de ibiza var ilk etapta bende castrol den başka yağ kullanmadım bu güne kadar arabalarımda ama iki tane ibizayı kıyaslayınca kendini belli eder şekilde bir sessizlik vardı arkadaşın ibizasında bende bu yüzden mobil1 i tercih ediyorum artık , ayrıca yanma derecelerine de bakacak olursanız kendi sitelerinden parlama noktası castrol edge 5w30 da 202 derece mobilde ise 254 derece , birde olaya şu noktadan bakmak gerekirse castrol ile aşırı yağ tüketimi olan arkadaşlar mobil 1 ile yağ yakma olayını azalttığını da araştırdığınız zaman görebilirsiniz, başka bir noktada wv anlaşması olduğundan dolayı castrolü tercih ediyor

ayrıca yine bir konusu vardı bir wv sitesinde wv de kullanılan aynı motoru porsche da ta kullanıyorlarmış wv seat audi de castrol koyuluyorken motorlara doğuş otoda , porsche bölümünde ise mobil 1 kullanılıyormuş maslakta hatta bunu yazan kişide gidip görebilirsiniz diye yazmıştı

sonuç itibari ile bana göre mobil 1 daha iyi bir yağ castrolden
Bu tarz ya da tam tersi örnekleri çoğaltabiliriz herkesin farklı bir olay geçmiştir başından. Herkes farklı bi yağ markası verebilir memnun olduğu. Yağın sıcaklığı parlama noktasına ulaşana kadar motor zaten ruhunu teslim eder. Görüp görebileceği en yüksek sıcaklık motorun içindeyken 160-170 derece olur oda kartele geri dönüşte yağ filtresine gelirken tekrar soğumuş olur zaten. Önemli olan karteldeki sıcaklıktır ve yağın bu ani değişimlerde sıcaklık basınç gibi göstermiş olduğu istikrardır. Her neyse bu konular çok derin :) Uzar gider :) yüzyüze konuşmak daha zevkli olurdu. İnsan kendinide geliştirmiş daha fazla bilgi sahibi olmuş oluyor. Sonuçta onlar rekabet ettikçe biz daha kaliteli ürünler kullanmış oluyoruz. :)

Hayırlı günler.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
mobil esp formula 5/30 ısrarla tavsiye ederim...yalnız orjınal yağ filtresi kullanırsanız...
Metin abi(boyle hıtap etmemde bır sakınca yoktur umarım), aslanımızın 2.bakımına yaklastı. ilk bakımını altur da yaptırmıstık.onda bıldıgınız uzere castrol edge professional longlife iii 5w-30 yag koydular(dogus onerınısı). neden ısrarla onerdığını ogrenebılıryım, bırde yetkılı servıste yapıldıgı ıcın orjınal parcalar kullanılıyor.

Metin abi(boyle hıtap etmemde bır sakınca yoktur umarım), aslanımızın 2.bakımına yaklastı. ilk bakımını altur da yaptırmıstık.onda bıldıgınız uzere castrol edge professional longlife iii 5w-30 yag koydular(dogus onerınısı). neden ısrarla onerdığını ogrenebılıryım, bırde yetkılı servıste yapıldıgı ıcın orjınal parcalar kullanılıyor.
öneriyor cunkı toptan ucuza mal ediyor belki de castrol sponsorluk görevini üstlenmiştir.castrol kötü yağ değildir,ama en iyi yağ değildir...
yetkili servisde yan sanayi ürün olmaz...dışarıdan getirirsin ona göre muamele yersin,işcilik ve parca garantin olmaz....bi de bi dunya para ödüyoruz bırakın orjınal olsun...sadece ampul,civata,jonta vs bunlar anlaştıkları firmaların ürünlerini satıyorlar

öneriyor cunkı toptan ucuza mal ediyor belki de castrol sponsorluk görevini üstlenmiştir.castrol kötü yağ değildir,ama en iyi yağ değildir...
yetkili servisde yan sanayi ürün olmaz...dışarıdan getirirsin ona göre muamele yersin,işcilik ve parca garantin olmaz....bi de bi dunya para ödüyoruz bırakın orjınal olsun...sadece ampul,civata,jonta vs bunlar anlaştıkları firmaların ürünlerini satıyorlar
Peki abim mobil 1 esp dpf 5-30 yav koydugumuzda nasil bir degisim olacak.yarar ve farklari nelerdir castrole (servisin koydugu yava gore).motorda yag yakimi vs olurmu veyahutta bakim peryotlarinda bir degisim vs gibi.simdiden tesekkur ederim

Araç benzinli ise castrol 5w40 kullanılmalı özel servis ve tamiranelerde 5w30 konulmasının sebebi maliyettir 5w30 fiyat olarak daha uygundur. W dan sonraki rakam yağın donma derecesidir.

Araç benzinli ise castrol 5w40 kullanılmalı özel servis ve tamiranelerde 5w30 konulmasının sebebi maliyettir 5w30 fiyat olarak daha uygundur. W dan sonraki rakam yağın donma derecesidir.
Cok tesekkur ederim arac 1.6 tdi dsg. Yag degisimi yapicaz ama var biraz daha ondan simdiden arastirmaya basladim mobil1 esp formula icin bayagi iyi diyorlar serviste castrol koyuyor(2 yagda 5w30 bu arada)tesekkur ederim

Ersin tamamen yanlış biliyorsun. Mailyet olarak 5w30 5w40 dan daha pahalı bi üründür ve örnek verecek olursam 2 rakamlı yağların özelliği şöyledir;
W kışı temsil eder w=winter dan gelir.
W nin önündeki ve arkasındaki rakamlarda viskositeyi yani akışkanlığı temsil eder. Yağ soğuk havalarda 5 numara yağ imiş gibi hareket eder ve akışkanlığı daha iyi olacağı için yağlamayı daha iyi yapar. Sıcak havalarda da 30 numara yağ gibi hareket eder ve ilk çalıştırmada motor soğukken yağlamayı düzgün yapar. Bunun donma derecesiyle alakası yok. Yağ bidonun arkasında donma ve parlama dereceleri yazar.
[doublepost=1457555742,1457555596][/doublepost]
Cok tesekkur ederim arac 1.6 tdi dsg. Yag degisimi yapicaz ama var biraz daha ondan simdiden arastirmaya basladim mobil1 esp formula icin bayagi iyi diyorlar serviste castrol koyuyor(2 yagda 5w30 bu arada)tesekkur ederim
Dostum aracına sakın 5w40 koyma gerçi garantideyse istesende koymazlar. Senin aracında partikül filtre var dizel olduğu için ve partikül filtre onaylı yağ kullanmak zorundasın. Hangi markayı koyarsan koy yağda partikül filtre onayı olup olmadığını öğren.

Geri
Üst Alt