Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor yağı ışığı acil yardım ‍♂️

Borjigin16

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar iyi günler , 2012 model 1.4 referance seat ibiza benzinli aracım var yağı 10 bin km önce değiştirdim dün aracı kullandım herhangi bir problem yoktu. Bugün anahtarı yarın çevirdiğimde tüm Işık'lar yandı sonra söndü biraz daha çevirdiğimde marş almadı gırgırgır etti , dıt dıt dıt diyerek yap ikaz ışığı yanıp sönüyor 2-3 saniye sonra oda kayboluyor araç çalışmıyor , servis kapandı bayramdan sonraya kadar ulaşabildiğim bir tamirci veya yedek servis yok. Yağ ekleyip çalıştırmayı denemeli miyim yoksa hiç ellemeyip bayramdan sonra çekici marifetiyle servise mi götürmeliyim ? Birde son olarak ciddi bir masraf , zarar söz konusu mudur ?
Teşekkürler .

Ekli dosyalar

• IMG_7499.JPG
    IMG_7499.JPG
    896.2 KB · Görüntüleme: 44
yağ çubuğu ile yağ miktarını kontrol ettiniz mi hocam? yağ varmı diye

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Triger kayışın da kopmuş olabilir.Risk alıp çalıştırma.

Merhaba arkadaşlar iyi günler , 2012 model 1.4 referance seat ibiza benzinli aracım var yağı 10 bin km önce değiştirdim dün aracı kullandım herhangi bir problem yoktu. Bugün anahtarı yarın çevirdiğimde tüm Işık'lar yandı sonra söndü biraz daha çevirdiğimde marş almadı gırgırgır etti , dıt dıt dıt diyerek yap ikaz ışığı yanıp sönüyor 2-3 saniye sonra oda kayboluyor araç çalışmıyor , servis kapandı bayramdan sonraya kadar ulaşabildiğim bir tamirci veya yedek servis yok. Yağ ekleyip çalıştırmayı denemeli miyim yoksa hiç ellemeyip bayramdan sonra çekici marifetiyle servise mi götürmeliyim ? Birde son olarak ciddi bir masraf , zarar söz konusu mudur ?
Teşekkürler .
göstergelerdeki tüm ıkonları yakmayı nasıl beceriyonuz:) yağ eksik mi cubukta bi bak önce...yağ eksilmesinden dolayı göstergeleri şenliğe cevirmez..dün çalışan bugun çalışmayan araç bana muhtemelen akü elektrikle alakalı oldugunu düşünüyorum...voltmetre bul bir yerde akünü bi ölç..düşükse takviye akü ile çalıştırmayı dene...güclü voltaj aracını ateşleyecektir :) araban çalışırsa bırak çalışsın aküyü tekrar ölç ki 14 v değerini bulamazsınız alternatörde sıkıntın var demektir..
umarım aküdür...7/24 saat çalışan akücüler vardır cağırın bayram arefesi arabasız olmaz

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim şehir dışındaydım yenigeldiim aracın yağı tam . Yağ ikaz ışığı artık yanmıyor fakat araç aynı şekilde çalışmıyor . Erzurumda yaşıyorum ve araç başına usta getirmek şuan imkansız

Aku den bence kardesim akuyu değiştir yada takviye et sorunun çözülecektir büyük ihtimalle

Şarj dinomosu bozulmuş olabilir veya akü bitmiştir iterek çalışır

Verstuurd vanaf mijn SM-A500FU met Tapatalk

Işıklar yandığına göre aküden elektrik geliyor fakat yeterli gelmiyor ve haliyle mars almıyor siz yanan lambalar tavan far teyp vs elektrik çeken yerleri kapatıp tekrar deneyin yada mars dinamosu tetikleme yapmıyor mars kömürü bitmiş olabilir. Takviye yada araç manuel ise 2 alıp kontak açıkken vurdurarak deneyin. Yağ az olsa bile mars mekanizmasına etki etmez arac calisir. Bunlarla alakalı bir durum söz konusu ise maliyet 250-300 gecmez diye düşünüyorum

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşın arabasından takviye yaptık araç çalıştı , ilginiz için teşekkür ederim yarın aküyü değiştireceğim . Akü markası fark eder mi Bosch mu mutlu akü mü taktırmalıyım?

Geri
Üst Alt