Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor yağı hakkında

2006 sport up modeline sahibim 10-40 kullanıyordum sonradan motorcu 5-40 ı önerdi ve kullandım şu an ki yağıdır. şimdi hepsiburada sitesinde indirim var 5-30 ile 5-40 arasında kararsız kaldım Öneriniz nedir

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Araç km yükseldikçe kullanılan yağ kalın seçilir inceltilmesi yağ eksiltme yapabilir 5w40 ve 10w40 idealdir

DUYURU - SeatClubWorld.Com - Sticker Talep Konusu (ÜCRETSİZ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

İletişim ve sticker için profilim de numaram var isteyen oradan da ulaşabilir

Aracın 1.6 BSE Motor kodu ise bu aracın orijinal fabrika çıkış yağı... 5w30 dur.

km yükseldikçe yani atıyorum 100.000 km üzerindeyse 10.40 kullanılabilir. ben öyle yapmıştım, ince kullanırsan eksiltme yapıyor. servisteki arkadaşım öyle demişti..

km yükseldikçe yani atıyorum 100.000 km üzerindeyse 10.40 kullanılabilir. ben öyle yapmıştım, ince kullanırsan eksiltme yapıyor. servisteki arkadaşım öyle demişti..
Km ye göre motor yagimi olur hiç... Bunun turbosu var itecekleri var... Piston vs heryagin kendine özgü bir kalitesi viskozitesi var.. ne koyulması gerektiğini mühendisler ve araç üreticisi belirtmiş... Kesinlikle araca uygun olmayan yağın konulmasini tavsiye etmiyorum.... İlk etapta olmaz belki ama uzun vadede zararlarini görürsünüz...

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Km ye göre motor yagimi olur hiç... Bunun turbosu var itecekleri var... Piston vs heryagin kendine özgü bir kalitesi viskozitesi var.. ne koyulması gerektiğini mühendisler ve araç üreticisi belirtmiş... Kesinlikle araca uygun olmayan yağın konulmasini tavsiye etmiyorum.... İlk etapta olmaz belki ama uzun vadede zararlarini görürsünüz...

ben kesin olmamakla birlikte servisteki arkadaşım öyle söylemişti, kendi aracım için söyledim ve benzinliydi aracım turbo yoktu, dediğiniz gibi turboyu etkileyebilir. Onun yalancısıyım:D:DD:

Motor km yükseldikçe motor yatağı, pistonda aşınmalar meydana geldiğinden ilk sıfır aldığınızdaki durumunda olmuyor 200 bin deki motor yani 5-30 orijinal yağı olsada yüksek km lerde 10-40 veya 5-40 kullanabilirsiniz ki sanayilere gidin çoğu bu şekilde kullanır.Bu söylediklerim de vw servisinde ustabaşı abimiz var o söyledi daha önceki aracım dizel poloydu ve 200 bin civarıydı bakıma götürdüğümde aldığımda.İnce yağ koyarsak terleme yapabilir dedi.

Bende İstanbul'da Volkswagen Audi servisindeyim ve ilk defa böyle komik bisi duyuyorum... Şimdi aracı sen 200 bin km bakımına götürdüğünde km çok oldu bu bakımda başka yağ mı koyalım diyorlar... Merak ettim bu servisteki arkadaşını.. hangi servis bu...

Ben aracı 6 yıl önce almıştım o zaman söylemişti istanbuldan almıştım aracı beykozdaki servisteydi su an ama kendi yerini açmış.geçen sene sattım aracımi.

Geri
Üst Alt