Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor yağı eksiltme ile ilgili

mersin ve çevre illerde 5w-30 devam kardeşim

Arkadaşlar yazılanın açılımı km e de 800 gram yağ eksiltebilir normaldir anlamındadır. Yoksa her 1000 km de bu araç 1 lt ye yakın yağ eksiltmelidir değildir aman diyorum :) Burada önemli olan şeylerden biride şudur ki aracınızın yağı değiştikten bir iki gün sonra motor yağınızı kontrol edin eğer yağ simsiyah olmuşsa motor yağlamayı yapıyor ve çalışıyor demektir. Yoksa araç illa yağ eksiltecek demek değildir :) Demekki aracınızı limitleri zorlamadan kullanıyorsunuz

ne güzel sen yağ eksiltmiyor diye yazmışsın benim arabada da yağ durmuyo ver allah ver sünger gibi maşallah :)

benim aracımda sert kullanımda 10 binde bir 1litreye yakın eksiltiyor.ama babamın eski aracı A6 2.0tdi da araç daha 10 bindeyken 2litreye yakın yağ eksiltiyordu ve servis normal diyordu :) volsvagen grubun turbolu araçları biraz fazla eksiltiyor.3 sene ford kullandım 90 bin km de sattım o güne kadar bir kere eksildiğini bilmem.

Araçla basıyorsanız yağ eksiltir, soğuk motorla basıyorsanız fazla fazla yağ eksiltir. Normal kullanıyorsanız ve yağ eksiltiyorsa araçta sorun var demektir.

teşekkürler arkadaşlar tam olarak sorumun cevabını aldım. normal kullanıyorum ben akıllı uslu yağ yakmaması normal o zaman...

teşekkürler arkadaşlar tam olarak sorumun cevabını aldım. normal kullanıyorum ben akıllı uslu yağ yakmaması normal o zaman...

abicim zaten arabam niye yağmıyo diye hayıflanan bi seni gördüm ömrü hayatımda.. :D :D

Yok yok yakmıyo diye hayıflanmadım:) niye katalogta öyle yazıyo dedim yıllardır bilmediğim bir şey mi var dedim:) demekki edepsiz kullanırsan yakarmış ve max 1lt kadar da normalmiş bunu da öğrenmiş bulundum:)

leonun kitapçığını kurcalarken gördüm 0,5 lt / 1000 km eksiltmesi normaldir diyor.

Geri
Üst Alt