Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motor yağı

Merhaba bende castrol de samsun satış temsilcisiyim. 2010 dan sonraki araçların çoğu dolumunu 5/30 a çevirdi. Doğuş grubununda dolumu castrol. Senin aracının yağı Edge 5w30 daha detaylı bilgi almak için google a hangi araca hangi castrol yazarak aracını seçersen orada ayrıntılı bilgi alabilirsin. Gerçi orada 2012 ye kadar gösteriyor ama motorda bir değişiklik olmadığı için senin aracın içinde aynı bilgiler geçerlidir.

Hazır yağ knusunda bir uzmana rastlamışken hele Castrol'cu ise 5/30 edge ile 5/40 edge arasındaki farkı öğrenmek isterim.
şimdiden teşekkürler

Hazır yağ knusunda bir uzmana rastlamışken hele Castrol'cu ise 5/30 edge ile 5/40 edge arasındaki farkı öğrenmek isterim.
şimdiden teşekkürler
5w40 ile 5w30 arasında öncelikle viskosite farkı vardır yani 5w40 5w30 a göre daha kalın bir yağdır. 5w30 da partikül filtre onayı vardır dizel partikül filtreli araçlarda da kullanılabilir. Performans olarak aynı özelliklere sahiptirler edge serisi için söylüyorum. Yani viskosite ve onay farkları vardır. Artık araç üreticileri 2010 model üzeri araçlarda çoğunlukla 5w30 kullandı ve kullanıyor. Tabi bu motor ve performansa görede değişiklik gösterebilir. 0w30, 0w40, 10w60 vs.

Aracım yağ ışığını yakınca direk servise gittim yağın cok az kalmış dediler benim tahminime göre arabanın bakımda yağını değiştirmediler yoksa imkanı yok her hangi bir yağ akması yoktu yerde zaten bende bakmıştım dikkat etmelerini öneririm burdan abilere aslan parçası sonucta serviste yakın eve 2 dk gittim

mobil esp formula 5/30 ısrarla tavsiye ederim...yalnız orjınal yağ filtresi kullanırsanız...

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
castrol 5/30 edge vardı daha sesli çalışıyordu motor mobil esp formula 5/30 ile değiştikten sonra bariz şekilde azaldı ve çekiş te artma oldu , bir daha castrol asla kullanmıyorum

castrol 5/30 edge vardı daha sesli çalışıyordu motor mobil esp formula 5/30 ile değiştikten sonra bariz şekilde azaldı ve çekiş te artma oldu , bir daha castrol asla kullanmıyorum
10bin ya da 15 bin yapmış bir yağı hava filtresi yağ filtresi değişirseniz koyduğunuz herhangi bi marka yağ yeni olduğu için ilk başta motordaki sesi azaltabilir hava filtresi değiştiği ve araç daha rahat nefes alabildiği için eski filtreye göre yağda yeni olduğundan dolayı çekişte ufak farklar hissettirebilir. Sonuçta boşalttığınız yağ belli bir km yaptığı, sürekli basınç ve ısı değişikliği yaşadığı için zamanla özelliğini yitirir Ve siz onun son halini hatırlarsınız ilk koyduğunuz zamanı değil. Bu koyduğunuz yağı değişince dikkat ederseniz aynı marka yağda da ses ve çekiş farklılığı yaşayabilirsiniz. Sonuç olarak piyasalarda kalitesiz ürün yok. Birbirinden üstün ürünler var. Bu üstünlüklerde bağımsız test labaratuarlarında bağımsız kuruluşlar tarafından ispatlanmakta. Uzun vade de castrol bu üstünlüğünü bu bağımsız testlerle ispatlamış bulunmakta. İnceleyebilirsiniz

Sağladığı Faydalar | Castrol EDGE | Araba Motor Yağları | Otomobil Motor Yağı ve Yağlayıcıları | Ürünler | Motor Yağı ve Yağlayıcıları | Castrol Türkiye

Firmalarda rekabet olması da güzel onlar birbirlerine üstünlüklerini ispatlamaya çalıştıkça bizler daha kaliteli ürünler kullanıyor olacağız... Herkese hayırlı akşamlar.

Geri
Üst Alt