Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor yağı ve garanti sorunu

nedjo

Kayıtlı Üye
Selamlar. Bugün aracımın 15000 bakımı için randevu aldım servisten. Kayseri Özsa. Yağı kendim getireceğim mobil1 kullanacağım dedim. Biz castrol kullanıyoruz onu tavsiye ediyoruz. Onun dışında getirirseniz aracınızın motor aksamı garanti dışı kalır. Kendi yağını getirdi diye kayıtlara geçer dediler. 1 senelik iyi niyet garantisi olayından bahsetti. Kendi aracım servis bakımlı olsun istersem onların kullandıkları yağı kullanmak zorundayım. Cuma günü bakıma girecek. Eğer garanti konusunda sıkıntı çıkarırlarsa bakım için servise götürmekten bile vazgeçerim. Kayseri'deki tek servis oldukları için istedikleri gibi at koşturuyorlar. Bakım için Ankara'ya da gidebilirim. Ankara da yaşayan arkadaşlardan kendi yağını koyan oldu mu? Ankara'daki servislerin tutumu nasıl? Daha dün Ankara'daydım. Bakım için de ayarlar giderim.

Daha kaliteli yağ kullanmak istedim diye garanti dışı kalması gibi bir olay olabilir mi? Adamlar neredeyse bizim önerdiğimiz temizlik ürününü kullanmazsanız aracınız garanti dışı kalır diyecekler. Jant + yay + rcd 310'umu değiştim. Aracımın yarısı şuan garanti dışında öyleyse. Spacer taktım diye motoru garanti dışına sokarlar zaten. Beklerim yani...

Kusura bakmayın sinirlendim biraz.

kullanacağın yağın arkasında yazar senin araca uygun olup olmadığı ve servis,distr,kim olursa olsun kabul etmek zorundadır.bunlarıda onlar çok iyi bilirler

Cezmi abi senin konuyu okuduktan sonra mobil almaya karar verdim zaten.Mobil süper 3000 formula FE 05w30 aldım. Kayseri'deki servis ne olsa ağzını garantiden açıyor. Benim araca uygun hatta aldığım yerdeki arkadaş da leon almış o da bundan kullanacağım castrolden iyi diyor. Sitemize davet ettim gelirse.

Necmettin öncelikle mrb.
sinirlendiğin konuya bak şehir kayseri ve servis öz-sa başka bir şey demeye gerek varmı aceba kayseride öz-sa ya gidipte onların dediğinden başka bir şey yaptırılmıyor maalesef adamlar seninde dediğin gibi tek olduklarından at oynatıyorlar

Walla ben öz-sa dan çok memnunum aslında neden öle yapıolar anlamıyorum. İlk gidenleri biraz yolmaya çalışıyolar gerçi... Benim garnti dısı kalan biçok durumum olduyardımcı oldular sağolsunlar... Keşke birlikte gitseydik benayar verirdim Kank..

1.2 tsi için de tavsiye edermisiniz bu yağı: Mobil süper 3000 formula FE 05w30

Ayar vermelik birşey yok.Ayarı ben de veriyorum. İlk gitme diye de birşey yok bizim yıllardır tüm arabalar vw grubundan. Ordakilerin hepsi de iyi tanırlar ama satarken 4 dolanıp sattıktan sonra şekil yapmalarına sinir oluyorum. Cuma günü gidip yine istediğim yağı koyacağım. Garanti dışı diye ısrar ederlerse de yağ değişimi yaptırmam. Zaten hava filtrem KN onu da değiştirmeyecekler. Polen filtresine filan bakarlar artık sadece. Hayır da servisten servise şu garanti işinin değişiklik göstermesi bana bir garip geliyor. Her hafta Ankaraya gidiyorum neredeyse. Bazı haftalar 2 3 kere gittiğim oluyor. Bırakırım 3 saat hallolur. Özsa'nın servisi de güzel değil o kadar. Değişen ön camdan su damlaması, sensör korumasının kırık takılması ve söyledikleri tarihlerden en az 1 hafta geç teslim etmeleri de cabası. Burada herkes kimin nasıl bakım yaptığını çok iyi biliyor. Sanayide gidip birşeyler taktırıp 80 tl'lik şeye 300 lira fatura kesen servislerle dolu burası. Hem de takılan yer amcamın yakın arkadaşı. Neler neler dönüyor. O yüzden ben servise güvenmem. Castrol olacak derlerse illa onu da hallederim yine dışarıdan alırım ama.

Ayar vermelik birşey yok.Ayarı ben de veriyorum. İlk gitme diye de birşey yok bizim yıllardır tüm arabalar vw grubundan. Ordakilerin hepsi de iyi tanırlar ama satarken 4 dolanıp sattıktan sonra şekil yapmalarına sinir oluyorum. Cuma günü gidip yine istediğim yağı koyacağım. Garanti dışı diye ısrar ederlerse de yağ değişimi yaptırmam. Zaten hava filtrem KN onu da değiştirmeyecekler. Polen filtresine filan bakarlar artık sadece. Hayır da servisten servise şu garanti işinin değişiklik göstermesi bana bir garip geliyor. Her hafta Ankaraya gidiyorum neredeyse. Bazı haftalar 2 3 kere gittiğim oluyor. Bırakırım 3 saat hallolur. Özsa'nın servisi de güzel değil o kadar. Değişen ön camdan su damlaması, sensör korumasının kırık takılması ve söyledikleri tarihlerden en az 1 hafta geç teslim etmeleri de cabası. Burada herkes kimin nasıl bakım yaptığını çok iyi biliyor. Sanayide gidip birşeyler taktırıp 80 tl'lik şeye 300 lira fatura kesen servislerle dolu burası. Hem de takılan yer amcamın yakın arkadaşı. Neler neler dönüyor. O yüzden ben servise güvenmem. Castrol olacak derlerse illa onu da hallederim yine dışarıdan alırım ama.

Sen bilirsin benim servisle ilişkim biraz farklı spor yay varken ön takım sorun cıkarmıstı spor yayı serviste söküp ön takımın 600 TL lik masrafı garantiden karşılandı ve bunun gibi daha bi çok şey...

Geri
Üst Alt