Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motor yıkama

oziozi

Kayıtlı Üye
Slm arkadaşlar,arabamın motoru daha doğrusu motor kaputunu açınca çok kirli bir görüntü ile karşılaşıyorum ve bundan rahatsız oluyorum. Motoru yıkatmak istiyorum ama arabaya bir zarar verir düşüncesi beni duraksatıyor çünkü daha önce motor yıkatan kişilerden çeşitli arızalar oluştuğu konusunda söylemler duydum.sürekli gittiğim ustama sorduğumda da iyi bir yıkamacı olursa bir zarar olmaz ama pek tavsiye etmediğini söyledi.
Aranızda motor yıkama işlemi yaptıran varmı ? tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Slm arkadaşlar,arabamın motoru daha doğrusu motor kaputunu açınca çok kirli bir görüntü ile karşılaşıyorum ve bundan rahatsız oluyorum. Motoru yıkatmak istiyorum ama arabaya bir zarar verir düşüncesi beni duraksatıyor çünkü daha önce motor yıkatan kişilerden çeşitli arızalar oluştuğu konusunda söylemler duydum.sürekli gittiğim ustama sorduğumda da iyi bir yıkamacı olursa bir zarar olmaz ama pek tavsiye etmediğini söyledi.
Aranızda motor yıkama işlemi yaptıran varmı ? tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.
aşkın abi iyi akşamlar :)
motor yıkatmak beyne ,buna bağlı elektriksel kablolara ,paslanmaya yüz tutan diğer demir aksamları zarar verir.suyla yıkanmaz.eskide tofaş döneminde bobinlere poşet gecirir verirdik sıcak suyu :)
arabalar gün gectikce elektronıkleşiyor.ehh bizim cordobalar da elektronık sayılır :) size tavsiyem 400 ml yağlayıcı ,temizleyici ,parlatıcı sprey almak.önce güzelcene motorun her yerini hava tutup tozunu aldıktan sonra spreyle bi güzel her yerini sıkarız.tekrar hava tutunca elle ulaşılmayan yerlere tertemiz oluyor geri kalanları bezlede silebilir cillop olur...:) hem rulmanlarda yağlanmış olur gıcırtı kesilir :) hava sıkıntısı cektiğim için tam yapamadım :) ortadaki ürün 12 lira...IMG_20150429_180746.jpg
IMG_20150428_180852.jpg

motor yıkamasakıncalı oluyor bizim arabalarda. ben olsam yıkatmazdım. kirlisakalın dediği gibi parlatma işlemi yapabilirsin.

motoru kesinlikle yıkatmayın motor koruma yapan yerlerde güzel bir uygulama yaptırın kafanızda rahat olur

çok teşekkür ederim arkadaşlar,yıkatma konusunda net değildim ve yıkatmaktan vazgeçtim. kirlisakal kardeşimin dediği uygulamayı yapmaya karar verdim. temizlik yaptığım zaman resimleri eklerim

çok teşekkür ederim arkadaşlar,yıkatma konusunda net değildim ve yıkatmaktan vazgeçtim. kirlisakal kardeşimin dediği uygulamayı yapmaya karar verdim. temizlik yaptığım zaman resimleri eklerim
bu ürünü bulamazsınız wd 40 var aynı ayarda.en ekonomik motor temizleme sistemidir.tşk ederim kolay gelsin temizlik sonrası mutlaka paylaşımlarınızı bekliyorum

@BRK59 ben yapı marketten aldım. Nalbur falan bir çok yerde bulunabilir diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt