Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motor yıkama

Ben 1M leonumda kendim bildiğiniz kova deterjan ve suyla temizliyordum. 1P1 leonumda ise değirmenderede bir yıkamacı önerildi. Senede bir ona gittim. Sonra da yeni arabamı sürekli ona götürüyordum. Bence sizde kendinizi bu işi layıkıyla yapan bir yer bulup sürekli ona gitmeniz. Yüzeysel temizlik temizlik değildir. Motor muhakkak yılda birkez yıkanmalıdır.

@kirlisakal ın temiz motorunu görüp gaza geldim :) Önerisi ile Wd 40 alıp biraz temizlik yaptım, çok profesyonel olmadı ama güzel oldu.

Eski hali;
Ekli dosyayı görüntüle 7860 Ekli dosyayı görüntüle 7861

Temizlenmiş hali;
Ekli dosyayı görüntüle 7862 Ekli dosyayı görüntüle 7863
eline sağlık hacım güzel olmuş...daha temiz olması tozlandırmayı geciktirmek için sağlam hava tutulması lazım.elle ulaşılmayan yerlere hava tutarsak, geri kalanları kuru bezle silindimi gayet uzun süre götürür.en ekonomik yolu budur.

WD40 ile temizlendikten sonra daha fazla toz tutmaya başlar.
güzel silindikten sonra toz kapacak durum söz konusu değil.zaten wd 40 bu benzeri ürünlerde yağlayıcı,pas sökücü,temizleyici özelliğine sahip ürünlerdir.motora zararı yoktur aksine faydası vardır.ses yapan rulmana bile sıksanız gıcırtısı gider.klima fanından gıcırtı gelıyordu arada bi bundan sıktım rulmana sesi kesti.motoru yıkasanda,vay efendim 200-300 verip motor koruma da yaptırsanız sonucta tozlu yollarda sürüldüğü için ne yaparsanız yapın toz kapar kirlenir.çok kirli motor ile az kirli arasında dağlar gibi fark var.MOTORU SUYLA YIKAYIP HAVA TUTSANIZ BİLE OLMAZ CUNKU VAG GRUBU ARACLARDA MOTOR YIKANMAZ.(cünkü yedek parçanın pahalı olan günümüz türkiyesinde bi ton sensör,beyin,elektriksel donanım vs...) motor yıkanınca toz tutmaz mı :)

ben o hatayı yapıp sıcak su ile yıkattım. Sorun çıktı ama geçici olarak her yerini kapatmasına rağmen lpg beyni sanırım hata vermişti araç 80 e çıkamıyordu benzine geçiyordu benzinde sürdüm biraz ısındı motor kurudu sonra hata gitti. Daha sonra servisteki abi hava tabancasına bişeyler karıştırıp yıkamıştı. fotosu var koydum. Ancak en güzeli sizin yani arkadaşların yaptığı, ya bilen bir yere yaptır, yada kendiniz bu zararsız maddelerle yapın..
IMG_20150401_182324.jpg

ben o hatayı yapıp sıcak su ile yıkattım. Sorun çıktı ama geçici olarak her yerini kapatmasına rağmen lpg beyni sanırım hata vermişti araç 80 e çıkamıyordu benzine geçiyordu benzinde sürdüm biraz ısındı motor kurudu sonra hata gitti. Daha sonra servisteki abi hava tabancasına bişeyler karıştırıp yıkamıştı. fotosu var koydum. Ancak en güzeli sizin yani arkadaşların yaptığı, ya bilen bir yere yaptır, yada kendiniz bu zararsız maddelerle yapın..
Ekli dosyayı görüntüle 7868
az evvel üstte yorumların içinde belirttim.vag grubu aracların motoru yıkanmaz üstüne basa basa sölüyorum.artı motor koruma paketleri var uçuk fiyatlarda gene kirlenecek sonucta motor hava alan kısımdır toz kir gene belli bi zaman sonra toplanacaktır.

eline sağlık hacım güzel olmuş...daha temiz olması tozlandırmayı geciktirmek için sağlam hava tutulması lazım.elle ulaşılmayan yerlere hava tutarsak, geri kalanları kuru bezle silindimi gayet uzun süre götürür.en ekonomik yolu budur.
Sağolasın. Hava tutturma imkanım yoktu maalesef, kuru bezle iyice silmeye çalıştım. Toz tutma ile ilgili bir kaç yorum okumuştum, ama 1 sene falan gibi süreden bahsediyorlar. O kadar zamanda ne yaparsan yap toz tutar diye düşünüyorum.

Sağolasın. Hava tutturma imkanım yoktu maalesef, kuru bezle iyice silmeye çalıştım. Toz tutma ile ilgili bir kaç yorum okumuştum, ama 1 sene falan gibi süreden bahsediyorlar. O kadar zamanda ne yaparsan yap toz tutar diye düşünüyorum.
bi tane petrol istasyonunda hava olan biyer bulabilirseniz ayak üstü şipşak :) hava tutarsanız hem kalkan toz kalıntıları,kalıntı kalmaz vs atar daha güzel temiz olur civata araları vs.elle ulaşılan yerleri de kuru bezle sildiniz mi on numara bi iş cıkarmış olursunuz...

profil resmimden de göreceğiniz üzere ben aramın motorunu güzel bir şekilde köpüklü ve sulu yıkattım arabanın motorundan ve radyatörünü yıkattım pırıl pırıl oldu klimayı açtım motoru hızlı bir şekilde kuruttum hiç bir sıkıntı görmedim

Geri
Üst Alt