Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor un bağırması

Saygıdeğer seat sahipleri. Seat altea 1.6 motor benzinli 2006 model aracım var. 3. Vites ten sonra motor anormal bir şekilde bağırıyor. Gaza basma esnasında ise fosurtu şeklinde bir ses geliyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Foşurtu değilde böyle bir üfleme tarzında ise turbodan geliyor muhtemel genelde gaza basınca devir ile artan bir ses ise turbodan kaynaklanır
Birde motor sesi kullanılan yağdan da oluşur km bakım aralığını kontrol ederek biraz düşürün motor sesinde hissedilir fark görürsünüz
Ben mobil 1 tavsiye ederim

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Foşurtu değilde böyle bir üfleme tarzında ise turbodan geliyor muhtemel genelde gaza basınca devir ile artan bir ses ise turbodan kaynaklanır
Birde motor sesi kullanılan yağdan da oluşur km bakım aralığını kontrol ederek biraz düşürün motor sesinde hissedilir fark görürsünüz
Ben mobil 1 tavsiye ederim

Öner'iniz için çok teşekkür ederim öncelikle. Yağ ve hava filtresi bakımlarını Yen'i yaptırdım. Castrol 10-40 koydular. Bir sonraki bakım 10 bin kilometre sonra. Ama motor hala bağırıyor. Turbo için nasıl bir çözüm üretebilirim.

Öner'iniz için çok teşekkür ederim öncelikle. Yağ ve hava filtresi bakımlarını Yen'i yaptırdım. Castrol 10-40 koydular. Bir sonraki bakım 10 bin kilometre sonra. Ama motor hala bağırıyor. Turbo için nasıl bir çözüm üretebilirim.

Turbo yu kontrol ettirin sadece turbo işlemi yapan kişilere baktırın ama yoksa boşuna masraf çıkartırlar

Aracınız 1.6 benzinli ise turbosuzdur başka bir yerinden olabilir arıza bildiğim kadarıyla 1.6 lar turbosuz

Aracımı nihayet tamir ettirdim biraz fazla masraf çıktı. Motor bağırma sesi zannettiğim tekerlek bilyalarıymış. Fosurtu sesi de şanzıman dan geliyormuş. Çıkma şanzıman taktılar 2.500 tl + arabadan çıkan şanzıman. İşçilik 750 tl. Bunun yanında baskı Balata değişimi tekerlek bilyaları değişimi akis körüğü değişimi rot başları değişimi gibi işlemler yapıldı toplam 4.600 masraf çıktı

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracımı nihayet tamir ettirdim biraz fazla masraf çıktı. Motor bağırma sesi zannettiğim tekerlek bilyalarıymış. Fosurtu sesi de şanzıman dan geliyormuş. Çıkma şanzıman taktılar 2.500 tl + arabadan çıkan şanzıman. İşçilik 750 tl. Bunun yanında baskı Balata değişimi tekerlek bilyaları değişimi akis körüğü değişimi rot başları değişimi gibi işlemler yapıldı toplam 4.600 masraf çıktı

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
iyi günlerde kullanın, umarım bir daha böyle bir masraf açmaz başınıza. Nerde yaptırdınız aracı

Geri
Üst Alt