• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Motor suyu

emre yamanlı

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Aracım, 2014 Aralık çıkışlı ibiza 1.4,

Motor soğutma suyu baya azalmış. (min altında) servis 15.000 bakımında eklememiş. Servisi aradım normal su koyabilirsiniz dedi, zaten azaldığı zaman uyarı verir dedi. Ben pek güvenemedim sizlerede bir danışayım dedim. Motor suyu kırmızı renk. Normal su mu koymalıyım ?

Uzun yola çıkacağım yardımlarını bekliyorum.

Saygılar

kfy

Administrator
Aracınıza çalışır vaziyette su ilave edin ve bir iki saat kullanımdan sonra tekrar kontrol edin.Şu an kırmızı renk antifrezee eklemeyin.

ceycey11

Kayıtlı Üye
kesinlikle başka renk antifriz koymayın g12 mi g13 mü kitapçıkta yazıyor ben bulamayıp PO dan alıp eklemiştim (Pembe renk). Çoğunluk su ekleyin diyor hatta servisin bile musluk suyu ile tamamladığını söyleyenler vardı. İsterseniz saf su ekleyebilirsiniz.

ertewas

Kayıtlı Üye
motorun suyu ısınmış demekki ;) Normal su ilave edin yarım saat bir saat çalıştırın, rengini alır o...

eserbaba

Kayıtlı Üye
ben yaz aylarında sadece su kullanıyorum. Ustam bu şekilde kullan radyatörü yersin demişti. Sıkıntı olmaz üstüne su ekle devam

emre yamanlı

Kayıtlı Üye
Aracınıza çalışır vaziyette su ilave edin ve bir iki saat kullanımdan sonra tekrar kontrol edin.Şu an kırmızı renk antifrezee eklemeyin.
Teşekkürler

kesinlikle başka renk antifriz koymayın g12 mi g13 mü kitapçıkta yazıyor ben bulamayıp PO dan alıp eklemiştim (Pembe renk). Çoğunluk su ekleyin diyor hatta servisin bile musluk suyu ile tamamladığını söyleyenler vardı. İsterseniz saf su ekleyebilirsiniz.
teşekkür ederim, bulabilirsem bende alayım kışın eklerim.

motorun suyu ısınmış demekki ;) Normal su ilave edin yarım saat bir saat çalıştırın, rengini alır o...
:) aynen, teşekkürler

ben yaz aylarında sadece su kullanıyorum. Ustam bu şekilde kullan radyatörü yersin demişti. Sıkıntı olmaz üstüne su ekle devam
teşekkürler, akşam eklicem

Üst Alt