• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Motor Soğukken

orkun

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar aracım çok düşük derecede çok kötü çalışıyor ilk marşa basarken araç yerinden oynuyor sanki küt diye vuruyor resmen sarsma yapıoyor her dizel cordoba böylemi...:(

YCO

Kayıtlı Üye
özellikle bugünlerdeki gibi hatrı sayılır miktardaki soğuk havalarda her markanın dizel motoru bi sarsıntılı çalışır soğuk marşta..
tabii eğer bu sarsıntı nası bişi bilmiyorum ama hakkaten fazla gibiyse tabii ki göstermekte fayda var..

Gani

Kayıtlı Üye
o esnada koltukta seni sağa sola sallamasından falan bahsediyorsan üzülme yalnız değilsin :) soğukta da olsa bazen çok pürüzsüz çalışıyor bazen çok sarsıyor anlamadım. Acaba 3 silindirden dolayı marşa bastığın andaki pistonların diziliminden mi kaynaklanıyor diye düşünmüyor değilim

LeonRider

Kayıtlı Üye
3silindir bu motorlarda bu gayet normal fakat ben gene de motor kulaklarını kontrol ettirmenizi öneririm....:eek:key:

biLaL

Kayıtlı Üye
Eski Cordobacı olarak en şikayet ettiğim kısım oydu manesef genelinde var 3 silindir olmasıda başlıca özelliği ve okadar alışmışım ki o sese Leon aldığım il günün akşamı işten çıktım aracı çalıştırdım dışarı çıktım sonra bi daha arabaya bindim araba çalışıyo ben araba çalışmıyor diye maraşa basıyodum yanımda arkadaşım vardı döndüm abi olaya bahk araba çalışmıyo nası iyimi dedim marşı kapatınca arabanın çalıştığını anladım...

demir_mert

Kayıtlı Üye
Yakıt aldığınız istasyonu değiştirin ve kaliteli Euro Dizel kullanın...

pckopat_6

Kayıtlı Üye
Hava 5 derecenin altına düştüğü zaman marşa basmadan önce 3-4 kere marş öncesi konuma getir kapat getir kapat kızdırma bujileri iyice kaynatsın öyle marşa bas bu kadar sarsıntıya sebep olmaz. Ama soğuk havada her dizel motor traktör gibi çalışır, bizimki üstüne bi de common-rail değil tam traktör:D Sarsıntı normal ama aşırı ise motor kulaklarını kontrol ettir. Dediğim gibi 3-4 kere ışıkların yandığı konuma getir kapat yine aşırı sarsıntı varsa kontrol ettir.

Üst Alt