Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor Silk İşe Yarar mı?

aykutx

Kayıtlı Üye
Selamlar,
Daha önce yağ katkıları ve bunlarla ilgli bir çok yazı yazıldığını bunlar arasında bazen motor silk adındaki ürünün geçtiğini gördüm. Bu katkının yağ ile değil metal ile bağ kurduğu gibi bilgiler var internette.
Burda sormak istediğim aramızda seat'ına bu üründen kullananlar varmı dır? Varsa izlenimlerini öğrenebilirmiyiz. Yetkili servisler bu ürünü tavsiye eder mi?

Şimdi diceksiniz ki bu ürün faydalı olsa araba üreticileri kullanır, aslı astarı var mı bilmiyorum ama BMW gibi firmaların kullandığı yönünde yorumlar var. Diğer yağ markaları neden kullanmıyor diceksiniz o da katsın içine bu durumun
patent ile alakası olduğunuda düşünüyorum. Patenti olan bir ürünü taklit etmek büyük firmalara zarar verebilir. Ha bu ürünün türkler tarafınadn bulunduğunuda göz önüne almamız gerekiyor. Soru sordum üsüne yorum yaptım ama sizin
görüşlerinizi çok merak ediyorum.

aykut ben aracıma kattım yağ değişiminde ...değişim olduğunu da düşünüyorum motor sesi çok azaldı ki bizimkilerin homurtusu meşurdur neredeyse bitti...alt devirler daha da ataklaştı mesela 3.vites ile dönemediğim yerleri dönebiliyorum...mesela çok dik rampalarda bayıltarak çıksam stop edecek diye korkuyordum şimdi korkutmuyor rahat topluyor...ama mucize beklenmemeli...bence katmaya değer ama 10 000 km nin üzerindeki araçları katın diyorlar...vede 150 000 km giyor...araç da kesinlikle ekonomikleşiyor...

Dostum ben 110.000 i devirdim. Dizel olması zaten homurtusunu gırgırını biliyorsun. Motorun sesi maşallah içeri çok veriyor demicem ama gaza asıldığımda kendimi pistteki traktör olarak hissediyorum :) Yakıt yada performans olarak etkilemese bile bana ses konusunda yardımcı olsun o bile yeter :)

Abicim kusura bakma da çok iddalı yazıyosun şu silk konusunda.Arabanın kompresyonun ölçtür bence.Arabanın kompresyonunda düşme olsa dahi motorun içini kaplayan bu ürünün aşınan yerleri kapaması imkansız.Bu durumda segman atılacak arabaya motor silk koyalım oldu olacak.

motor silk konusunda yorum yapacak olursam iki önceki mercedes 123 kasa aracıma koymuştum 26 yaşında 2000 dizel, motor tamiri görmemişti...ama pek bi faydasını göremedim zor çalışıyordu soğukken yine aynı şikayet oldu...tabi motor kilitlemeyi önledi mi bilemiyorum...
american ithal motor silk yerine;
sitelerinde görmüştüm belli bir araç hatalarına karşı sigorta kapsamı olan ve türkiyede üretilen yerli malı bor power öneririm..
şu an bor powerın yakıt katkısını denedim.15.000 bakımında da yağ katkısını mutlaka koyacağım...

SCW arşivlerini bi karıştırın

Abicim kusura bakma da çok iddalı yazıyosun şu silk konusunda.Arabanın kompresyonun ölçtür bence.Arabanın kompresyonunda düşme olsa dahi motorun içini kaplayan bu ürünün aşınan yerleri kapaması imkansız.Bu durumda segman atılacak arabaya motor silk koyalım oldu olacak.
iddalı değil be canım sadece gördüklerimi yazdım ben arabama 37 bin de koydum motorumda da hiçbir sorun yoktu ki...sadece yakıt vede performans konusunda koymuştum vede işe azcık da olsa yaradığını düşünüyorum idda konusunu pek anlayamadım:)

Bu konuda kesin bir cevap alamicaz sanırım. Bazı araçlarda fayda sağlarken bazılarında hiç bir etkisi olmuyor. Servis zamanına 2000 klm kaldı. Bir denemeyi hak ediyor sanırım. en azından hevesimi alayım. Deneme sonrası nasıl bir sonuç aldığımı buraya yazarım...

iddalı değil be canım sadece gördüklerimi yazdım ben arabama 37 bin de koydum motorumda da hiçbir sorun yoktu ki...sadece yakıt vede performans konusunda koymuştum vede işe azcık da olsa yaradığını düşünüyorum idda konusunu pek anlayamadım:)

Abicim realistik olalım.37 bindeki arabanın 3 de çıkamadığı yeri bu ürünü koyduktan sonra çıkmaya başladığını söylüyosun.Bu ürünün işe yaradığını farz edelim hadi.Böyle bir durumda motorda aşınmaya dayalı bir şekilde açıklıklar olmalı ve kompresyonu düşmeli.Bu ürün de o açıklıkları kapatmalı ve arabayı orjina durumuna getirmelidir senin verdiğin örneğe ulaşabilmek için.Kaldıki motorun 37 binde kompresyonunun düşmesi için ırzına geçmek lazım.Bunun da olmadığını düşünücek olursak senin performansını arttırmak için daha ince bir yağ kullanman gerekir arabanda.Ama sen standart yağını kullanmakla birlikte bu ürünü de katkı olarak ekliyorsun.Yapılış amacında aşınmaların üstünü kapatması işin üretilmiş olan motor silk kalın yağ kullanmak gibi bir şey haline geliyor.Bu şekildede performans artamaz.Psikolojik olarak sana geri dönüşü olmuş olabilir.Kullanım şeklin farklında olmadan değişmiş olabilir bunları da gözardı etmemek lazım.
Bu tarz katkıların işe yarayıp yaramadığını bizim gibi 3.dünya ülkelerinde tartışmak yerine yurtdışı forumlarında takip edip gerçeği görmek en mantıklısı.Burda arabası 100bini devirmemiş kullanıcılar arabasına acaib acaib katkılar koyuyorlar.Yurtdışında adam 200 bindeki yazılımlı ya da büyük turbolu arabasına koymuyor bunları.Uygun yağını koyuyor arabasına yola devam ediyor.Bu katkıları satarken lafta sözde ekonomiler,performans artmaları havada uçuşuyor ama bir tanesininde aynı testi yapılmış dyno çıktıları yok.

Bu konuda kesin bir cevap alamicaz sanırım. Bazı araçlarda fayda sağlarken bazılarında hiç bir etkisi olmuyor. Servis zamanına 2000 klm kaldı. Bir denemeyi hak ediyor sanırım. en azından hevesimi alayım. Deneme sonrası nasıl bir sonuç aldığımı buraya yazarım...

arabana abuk sabuk katkılar koymana gerek yok.Yağını koy devam et.1.9 tdi a biniyorsun pd105.Domuz gibi motor zaten.Düzgün kulllanıp bakımlarını aksatmadığın sürece 300k sorunsuz kullanabileceğin bir motor.O katkının bulaştığı yerleri hiç bir zaman dışardan bakmayla temizleyemiceksin hiç bulaşma.Çok işe yarar bir şey olsaydı eğer katkı üreticileri araba üreticileri kadar zengin olmuşlardı

Geri
Üst Alt