Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor Silk İşe Yarar mı?

Motorsilki koyduktan bir müddet sonra motorunuzda titreşim azalmışsa, her zamankinden 5 dakika kadar daha geç 90 dereceye varıyorsa sabahları ilk çalıştırmada özellikle sarsıntı azalmışsa işe yaramış demektir..... Ben ilk defa 5 sene önce polo classic 102 hp aracıma koydum ve 3000 km sonra yokuş aşağı 185 km/h zor yapan araç düzde 215 km/h ye kadar çıktı. Sonrasında 1.9 TDI 110 luk aracıma da buna güvenerek koydum ve sarsıntı sabahları ilk çalışmada kolaylık yakıtın düşmesi gibi olumlu etkileriyle karşılaştım. Zaten sürtünmenin azalması demek aracın torkunun ve beygir gücünün eski haline yaklaşması demektir. Hiçbir zaman fabrikanın verisinin üstüne çıkarmaz aracı. Ben kullandım ve memnun kaldım açıkçası ve halen kullanmakta olduğum 2.0 TDI Passat ve 1.6 Leona da koydum etkilerini görüyorum.

Mevzu şu aslında içinde eskimiş 10/40 yağ olan araca yeni 5/30 yağ koymuşsunuz etkisi yaratıyor.... Yeni araçlarda aşınma olmadığından etkisini hissedemezsiniz 100.000 i devirmiş araçlarda hissedilir bir etkisi var. Arkadaşımın 2006 150.000 deki honda Accorduna da aynı etkileri yaptı...

Gültekin abi ben pek öyle olduğunu düşünmüyorum hakikaten değişimler var ve gün geçtikçe dahada güzelleşiyor sen denedinmi bilmiyorum ama deneme şansın olursa farkı fark edebilirsin Hacı abinin dediği gibi belirtiler mevcut araba daha tok düşük devirlerde...

Geri
Üst Alt