Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor sıcakken çalışma sorunu ve stop etme

derdinize derman olurmu bilmem
arkadaşımın vw borasında aynı derdi vardı bu yazın başında yaptırdı halen sorunsuz kullanıyor hava akış metresi arızalıymış onu değiştirdiler nedenide araba lpgli ise araçta benzin yokken oluyormuş küçük şapkalı bi parça benzinle gaz orantısını ayarlıyormuş

yok zeki kardeşim benimki benzinde çalışıyor ve benzin var..bu arada aküden felan olur mu acaba..zayıfladı mı acaba..yağ değiştiren usta aküyede bakmıştı..usta bu akü fabrikanın taktığı orjinal akü dedi ama 7 yıl akü dayanır mı bilmiyorum :)
o değilde bizim ilçede değil sanayi, usta yok..inşallah biraz daha dayanır :)

yok zeki kardeşim benimki benzinde çalışıyor ve benzin var..bu arada aküden felan olur mu acaba..zayıfladı mı acaba..yağ değiştiren usta aküyede bakmıştı..usta bu akü fabrikanın taktığı orjinal akü dedi ama 7 yıl akü dayanır mı bilmiyorum :)
o değilde bizim ilçede değil sanayi, usta yok..inşallah biraz daha dayanır :)

Bujileri değiştir abi sıkıntı olabilir kutup basları vs

bence bobinden üstad buna benzer bi sıkıntı bende yaşamıştım

Tüp sisteminde herhangi bir sorun olmadığına eminler mi acaba ? Kimse Malına Toz Kondurmaz Ama Tüp Sisteminde de Sıkıntı Olabilir.üstad araştır sizin o taraflarda bu işi en iyi yapan hangisi ise onu bulun benimde toledom varken fren lambalarım yanmıyodu servisten aldığım orijinal parça bile çalışmadı ama bu işi bilen birine götürdüm yan sanayi parçayı taktı çalıştırdı sorunsuz 1 yılda kullandım sorunsuz çalışmaya devam ediyodu.Servisten aldığım parçada hala duruyo evde.

Valla tüpçü Atikerin yetkili servisi. Adamlar 3 gün uğraştı sağolsunlar. En son çare 2 mm lik memeli enjektör takıp sorunu düzelltti. motor soğukken geçişlerde filan sorun yok. Bir tur atıp gel dedi. Araba ısındı tabi. dönüm geldim. Stop et yeniden çalıştır. Bu sefer baktım araba benzinde de çalışmıyor. Rolanti gezmeye başladı. Stop etme filan. Anladık ki benzinde de sorun var.

arkadaşlar şu an kendi ustamın yanında aracıma bakım yaptırdım ve bu konuyu ustama okutturdum ustam dediki böyle arıza bulunmaz gaz kelebeği diyorlar ama vas a bağladıklarında aracın gaz kelebeği değerlerini görebilirler ve ona göre hareket edebilirler dedi ama ilk önce aracın vas a bağlanması gerek oldugunu söylüyor. kızmayın ama arabalarının büyük sorunu yok parça değiştirip durucaklarına ilk önce ustalarından emin olsunlar dedi arkadaşlar sanırım haklı bu sorunlarla sizlerin değil ustalarınızın ugrasması gerekmezmi arkadaşlar.ha bir ustam dediki hava filitresinin üstünde bir sensör varmıs eğer ısındıktan sonra bunlar oluyorsa ilk önce gaz kelebeği adaptasonunu yapsın sonrada o sensörün değerlerine baksın dedi

Esra hanım teşekkürler ustanıza okutup en azından bilen birinden yanıt almışsınız. Şimdiki ustalar birbirinin yaptığı işi beğenmiyor. En iyi onlar biliyor. Benim gördüğüm kafasına göre birşey söylüyor bu değişecek. Fiyatı şu. Değiştiriyorsun sorun devam ediyor. Boşuna masraf. Özellikle tüpçülerde böyle. Şimdi bazı arkadaşların yorumlarına göre servislerden sıkıntılı olanlar da var.
Hava filtresinin üstünde değilde boğaz kelebeğinde "hava akış metresi" diye bir parça varmış. Benim boğaz kelebeğini temizleyen ustaya sordum boğaz kelebeğini temizlerken o parça da ondaymış onu da temizlemişmiş. Son çare özel VW servisine gidip bilgisarında adaptasyon yapması için yalvaracam adama. Geçende taktı. Bilgisayar adaptasyonu bitiremediği için arıza var dedi. Söktü aldı bilgisayarı. Tekrar denettireceğim bakalım. Bu arada bizim bir arkadaş da oktaviz 1.6 var . O da temizletip adaptasyon yaptırmış. Ayar randıman vermemiş pek. Kelebek biraz kirlensin tutar demiş usta :) O da öyle kullanmış. Pek sorun yok diyor.

SORUN ÇÖZÜLDÜ. Arkadaşlar bilgisayara taktırdım "Sıcaklık sensöründen zayıf bir sinyal alınıyor" şeklinde hata aldım. Termostattaki hararet muşurunu değiştirdiler. Araba saat gibi oldu. Benzin, lpg hiçbir sorun kalmadı.

Bu parçanın tam adı nedir? Hararet müşürü mü? Ingilizcesi nedir? "Temperature Sensor" mü? Bende bilgisayarda tarama yapınca bu şekilde bi arıza kodu çıkmıyor, ama belki de arızalıdır. O yüzden soruyorum, parçayı temin etmeye çalışacağım. Hatta parça kodu varsa daha iyi olur.

Geri
Üst Alt