Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor sıcakken çalışma sorunu ve stop etme

scream_55

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar arabam 2000 model 1.8 20V toledo. Motor soğukken benzinde sorunsuz çalışıp gaz geçişinde sorun yapmıyor. Motor ısındığında çalışma ve gaz geçişi sorunlu motor rolantide aşağı yukarı geziyor. Stop ediyor. Sıcakken çok geç çalışıyor. Atiker sıralı tüp var. Tüpün enjektörünü değiştirdiler. 2 mm memeli yeni tip enjektör takıldı. Boğaz kelebeğini temizlettip ancak Muşta bilgisayar olmadığı için adaptasyon yaptıramadım. Yalnız dediğim gibi motor soğukken sorun yok gibi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bobin ile ilgili de olabilir, ısındıkça ortaya çıkıyorsa? SIcak motorda banzin e alınca da aynı mı?

Evet motor sıcakken benzinde de tutarsızlaşıyor. Rolanti geziyor hatta stop ediyor. Biraz gaz verdikten sonra motor toparlıyor kendini.

Siz aracınızın problemini kendiniz söylemişsiniz :) Gaz kelebeğinde adaptasyon yok :)

Valla bu boğaz kelebeğini bir ihtimal olarak temizlettik. Pır pır lama yapıyordu motor. Teknik olarak açıklayabilir misiniz. Gaz kelebeği soğukken ve sıcakken bir fark yapar mı?

aynı sorunu şuan ben yaşıyorum bu işi çözmek adına birkaç ustaya gittim hepside gaz kelebeği dedi
gaz kelebeğini temizlettim adaptasyon yaptırdım birkaç saatliğine düzeliyor sonra yıne aynı sorunu yaşıyorum..
Bugün dahi sanayıdeydım son kozlarımı oynadım yok yıne olmadı...
Orjınal gaz kelebeği siparişi verdik muhtemelen yarın gelicek işin kötü tarafı gaz kelebeğinin tamiri yok
ayrıca çıkma gaz kelebekleride 1-2 ay içinde bozuluyor yanı senın anlayacağın 400-500TL gitti

Valla ben de gazın enjektörünü değiştirttim bugün. Lpg geçişi rahatladı. İyi dedik. Adam bi tur at gel dedi.Tamam dedim döndüm geldim. Motor ısındı tabi. Sonra stop et yeniden çalıştır. Sorun aynı. Bu sefer baktık benzinde de ayarsızlık yapıyor.

Bir de şu var. Burda özel Vw servisi var. O da yakıt pompası olabilir dedi. Biri boğaz kelebeği dedi. O iş kolayıma geldi. Temizlettim. Herkes kafasına göre yorum yapıyor. İnşallah değişim sorununuzu çözer. Boşa gitmez para.

ısınmayla alakası yok bunun ilk çalıştırdığında benzınde çalışıyor zaten sonra lpgye geçiyor..
mesela durdun boşa aldın devir saati hır hır oynuyor değilmi ? benzindeyken bu oynama az
ama lpg de çok bariz bır oynama var hır hır edip duruyor devir 5 e düşüyor ve araban stop ediyor
doğrumu ?

Geri
Üst Alt