Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor Isısı Yükselmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cezmi abi fikir beyan etmek farklı bişey, çözüm aramak farklı bişey.
Sırf bı konuda değil, daha önce de çok gördüm bunu. Sadece kendi mesajlarım ile ilgili değil. Yazmak olsun diye yazılıyor.
Birisi çözüm arıyor, başka birisi çözüm buluyor. Altta 20 tane daha alakasız mesaj.
Zaten bununla ilgili bi sohbet bölümü ve bir sürü geyik konusu yok mu? Herkes orda istediğini kusmuyor mu?
Türklerin pek çok şeyi hakkıyla okumadığı bir gerçek. İstisnalar tabiki var ancak bu genellemeyi bozabilecek kadar büyük bir oran değil.

Dizel arabam vardı bir türlü ısınmıyordu.
Dizel arabam vardı geç ısınıyordu.
Dizel arabam vardı benzinliden yavaş ısınıyordu.

Şimdi 30 farklı kullanıcının böyle bişeyi yazmasına gerek var mı?
Sahibi de farkındadır dizelin geç ısındığının. Aynı şeyleri söyleyip durmanın, çözüm olamadıktan sonra girip yazmanın ne anlamı var?
Kendini konu sahibi yerine koysana;
Konuya girmişsin, belki bi çözüm vardır falan okuyorsun.. 3 sayfa "Geçmiş olsun ve bizim kayınçonun şöyle olmuştu eltimin böyle olmuştu" mesajları. Eee kayınçon nasıl çözdü? Bilinmiyor. Görümcen nerde yaptırdı? Bilmem, öyle olmuştu sadece.

Ben istiyorum ki berber muhabbeti olmasın. Paylaşım olsun. Siz bilirsiniz tabi.
Yoksa araba konusunu (bu konudaki arkadaşlar alınmasın, problem yaşanma ve çözme adına açılmış tüm konulardan bahsediyorum) benim berberim de en az bu kadar biliyor ve konu hakkında 3-5 kelime birşey söyleyebiliyor. Eee o zaman foruma üye olmuş olmanın ne anlamı kaldı?
He unutmadan, berberimi küçük gördüğümden değil, bu işin adamı olmadığından örnek verdim. Yoksa onun da beyaz bir Leon'u var.

Keşke şu mesaj sabitlense. Forumu amacıyla kullansak.
Cezmi abi sana değil tepkim foruma biliyorsun :)

Utku'da haklı Cezmi abide haklı ama şuna katılıyorum 'okumadan yazmak tekrar başa dönmemize neden oluyor'.(Bende konu hakkında değil genelliyorum).Türk'ler yada bizim vatandaşımız hakkındaki eleştiri doğru ama fazla sert olmuş :).
Konu hakkındaki çözüme gelirsek ben müşürden olduğunu sanmıyorum ama bu demek değildir ki ben haklıyım.Yani biz çözüme kavuşturmak konusunda tartışmıyoruz daha çok çözüme,yaşanmış sorunları ve sorunların anlatımıyla ilgileniyoruz.Tamam bunlarda lazım ama ufacık bir vidanın sıkılmasını bile bu sorunu yaşayan paylaşsa belki çözüm olacak.

Aslında bu konuda çok yazılabilir lakin bizde tartışma olunca çabuk ağız dalaşına dönüşüyor.Tartışmayı becerebilsek çok güzel olacak ama biz tartışırken kırıyoruz sonra bunu neden atmıyoruz-banlamıyoruz veya soyutlamıyoruz oluyor, sonuçta haklı bile olsan arkadaş dost kaybediyoruz.

Çok yazdım ama konu hakkındaki yorumumu söyledim 'bence doğru' olduğunu düşünüyorum ama Utku'da haklı olabilir.
Neden doğru diyorum ben büyük oranda dizel kullanmış biriyim benzer durumları yaşadım sorun varmıydı yoktu.

Bu arada konu açarken anlatımlara dikkat etmek ve net olmakta bir işin çözümü için çok önemlidir.

xx

Şu üslup ve paragraf yapısı (imla, noktalama vs.) bile örnek alınası cinsten. Teşekkürler.
Eklemem gereken bir husus var, senin mesajlarını da benim mesajlarımı da toplasan 10 kişi okuyacak. Bir mucize olmazsa eğer, geri kalan girip dizel normaldir diyip çıkacak :D

Şu üslup ve paragraf yapısı (imla, noktalama vs.) bile örnek alınası cinsten. Teşekkürler.
Eklemem gereken bir husus var, senin mesajlarını da benim mesajlarımı da toplasan 10 kişi okuyacak. Bir mucize olmazsa eğer, geri kalan girip dizel normaldir diyip çıkacak :D
Türkçe'miz:)
Haklısın ama çokta yapılabilecek birşey olduğunu sanmıyorum.:)
Utku birde şu olay çok fazla;
Örnek veriyorum,dün ben bu konuya yazdım ama bugünde baktım yine yazdım yani sözümü takip ediyorum ne olmuş,ne yapılmış,kim ne demiş,merak ediyorum.
Çoğunlukla yazıp kenara çekilmek ve takip etmemek olmuyor!
Çok görüyoruz birisi çözüm yazmış ama sonra sorunu olan yada bilgi isteyen birisi 'alıntı yapıp' başka birşey sormuş lakin cevap yok:)

Sonuç olarak sen,ben,başkaları yorumunu konu sahibine yaptı artık değerlendirecek olan kendisi.
Bu arada konu sahibinden özür diliyorum konusunda böyle şeyler yazdık fakat kendisiyle yada konusuyla alakası yoktur.Problem geneldir:)

xx

Benimde aracim 1.6 tdi. Havalar asiri soguk oldugunda bil hassa 3 derece ve alti havalarda motoru isitmaniza imkan yok. Gecen hafta evden ciktim disrisi 1.5 dereceydi kurtkoyden bostanciya gidene kadar 90 dereceye cok zor yaklasti dur kalk trafige girdigimde motorun hizla sogudugunu gozle gordum. Bi probleminiz yok rahat olabilirsiniz.

• Beğen
Reaksiyonlar: ukku
walla bence çok normal ben sabahları ankaranın kışında kendi aracımla 45 dk yolda arabanın hararet göstergesini 45 getiremiyorum gerçi hiç ama hiç basmıyorum ama bu hava koşullarında gayet normal

Benimde aracim 1.6 tdi. Havalar asiri soguk oldugunda bil hassa 3 derece ve alti havalarda motoru isitmaniza imkan yok. Gecen hafta evden ciktim disrisi 1.5 dereceydi kurtkoyden bostanciya gidene kadar 90 dereceye cok zor yaklasti dur kalk trafige girdigimde motorun hizla sogudugunu gozle gordum. Bi probleminiz yok rahat olabilirsiniz.

Şu konuda, konu sahibine en yardımcı olabilecek mesaj olmuş sağol :) En azından 1.6 tdi kullacısı kabataslak mesafesi ile motorun geç ısındığını belirtmiş oldu :)

Beyler utkunun verdiği tepki yanlış anlaşımasın.Burada bir konu açıldığında alakasız mesajların döndüğünü,çözümü bulunmuş olmasına rağmen " geçmiş olsun,bencu söyledir böyledir " gibi mesajların çok fazla yazılıp çizildiğini ben de defalarca dile getirdim:) Konu takiplerine daha fazla özen gösterirsek emin olun daha anlaşılır ve içi dolu konulara sahip oluruz.

Arkadaşlar herkese teşekkürler,

Bir sorun olmadığını dizellerde normal olduğunu anladım :) bir arkadaşın motor ısınana kadar kaloriferi açma yorumu çok işime yaradı motor daha çabuk ısındı. benim yaptığım da araçla bir kaç km gittikten sonra s moduna alıp ısınana kadar öyle kullanmak.
herkese cevaplar için teşekkürler :)

• Beğen
Reaksiyonlar: ims
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt