Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor Isısı Yükselmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
evet dizeller maalesef daha geç ısınıyor bunda motor bloklarının daha ağır olması yanma yerine patlama gerçekleşmesi vs vs vs sayılabilir herhalde.

Arkadaşlar Herkese Selam,

daha önce dizel kullanmamıştım böyle de bir şeyin farkına varmamıştım. arkadaşlar arabam özellikle bugün hararet ısısı 70 i geçmedi. işyerim leventten kontak çalıştırdım fatihe kadar geldim benzinliğe uğradım, sonra eve geçtim yaklaşık 35 40 dakkalik aktif kullanımda hararet göstergesi 70 i geçemedi bir türlü. Dışarıdaki sıcaklık bildiğiniz üzere -1 lerde idi ama bu durum normal midir sizce?
yeni nesil motorlardan pek anlamam fakat yazlık,kışlık hararet müşürü olmasın:confused:

Aracınız 80-85 derecelere trafikte bile varmıyorsa; soğutma suyunun sıcaklığını okuyan sensör gitmiş. 20-30 liralık bişey. 10 dakikada değişir. Geçmiş olsun.

Dizel motorlar kışın geç ısınıp çabuk soğuyorlar, zeten bu yüzden kışın kısa mesafeli kullanıldıklarında aynı hacimli benzinli araçlara yakıt tüketimleri de yaklaşır( tabi ne olursa olsun tüketim benzinliyi geçmez:D )

hararet müşüründe bir problem olur ancak ben 7 sene ankarada dizel kullandım soğuklarda ewden çıkınca 20 km sonra tam olarak ısınıyordu ve inanılması zor ama ışıklarda beklerken tekrar ısı düşüyordu

vallaha dizeller iyiymiş..serin serin gezin beyler..ha 70 ha 90..

bu arada konusu açılmışken bi sorum olacaktı..geçen kara saplandım biraz..çıkarmaya uğraşırken hararet biraz 90'nın üstünü gördü ve arabada fan çalışmaya başladı..ama çok gürültülü bir fan..bir kaç defa daha olmuştu önceden..bu normal mi..bizim arabalarda ekstra bi fan daha mı var acaba..

dizeller benzililere nazaran daha geç ısınırlar. fakat 40 kilometreden bahsediyorsunuz. bu mesafede 90 dereceye gelmesi gerekir. hareret müşürünüzü değiştirmenizi öneririm.

Bende işyerimin verdiği palio dizel var valla benim arabadan hızlı ısınıyo 5 dakika içinde 90 a sabitliyo bu işin yakıtla alakalı olduğunu sanmıyorum. benim leondada ısınma problemi var bildiğin 15 dakika yol gitmeden ısınmıyo tam olarak

Aracınız 80-85 derecelere trafikte bile varmıyorsa; soğutma suyunun sıcaklığını okuyan sensör gitmiş. 20-30 liralık bişey. 10 dakikada değişir. Geçmiş olsun.

Bu forumda okuma ile ilgili bi sorun var malesef. Ne yazık ki forumun çoğunda var. Birisi bi soru soruyor, her cevap yazan bir öncekileri okumadan yazıyor, daha sonra konuyu açan okumadan hala çözüm arıyor. Yazmışız işte hala ne dizeli ne benzinlisi. Türk olduğumuzu her yerde belli edelim, sakın okumayalım :)

mantığınca fikir üretmiş utku sen yazdın diye altına yazılmasına sıkıldın sanırım..yanlış yazıldıkça doğruyu bulucaz bizlerde..Aracınız 80-85 derecelere trafikte bile varmıyorsa diye yazmışsın fakat benim anladığım kadar gittiği yolda trafik yok.. Türk olduğumuzu her yerde belli edelim.. çok yere çekilir şimdi bu yazdığın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt