Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor ilk çalıştığında meydana gelen sallantı?

ibizastyle2011

Kayıtlı Üye
Aracı ilk çalıştırdıktan 10-15 sn sonra araçta 2-3 sn meydana gelen bir sarsıntı oluyor sonra birdaha olmuyor.(bu olay rolantide oluyor)
Acaba bunun sebebi nedir?

wv motorlarında kronik hastalık o benım aracda da var

1.4 83hp motorsa çalışırken bazen sarsıntı yapıyo ama çalıştıktan 10-15sn. sonra bi sarsıntı hiç hissetmedim annemim 1.4 Polo'sunda..

Çalışma sırasında normalde sonrasında muhtemelen problem var gibi servis yada iyi bir ustaya göstermelisiniz

1.4 83hp motorsa çalışırken bazen sarsıntı yapıyo ama çalıştıktan 10-15sn. sonra bi sarsıntı hiç hissetmedim annemim 1.4 Polo'sunda..
belki okadar bile değildir 5 sn sonra bile olabilir şöyle bir sallıyor titretiyor masaj koltuğu niyetine,yada silkelen ve kendine gel niyetine :) sonra gayet sessiz bir şekilde devam ediyor :)

ılk calısmadakı yaglanma surecınde yapıyor olabılır belkıde,sıcakkende bunu yapıyor mu ?

sıcakken yapmıyosa zaten yaglanma odaklı b tıtresım,o da normal bsy

sadece sabah ilk çalıştığında benim araba da yapıyor ama çok kısa sürüyor.

Geri
Üst Alt