Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor ikaz lambası

İSPİRLİdadaş

Kayıtlı Üye
Acil yardıma ihtiyacım var. Seyir halinde iken durup dururken sarı/turuncu motor ikaz lambası yandı.
Sebebi neydi ki?

Uzun dönem BP den yakıt tüketiyorken bugün shell'den 95oktan ve LPG aldım.

Yakıt değerlerindeki değişim bu arıza lambasını yakıyor mu?

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1452270539168.jpg
    uploadfromtaptalk1452270539168.jpg
    33.8 KB · Görüntüleme: 29
Geçmişolsun. İnşallah önemli bişi yoktur. Yakıt kötüyse sıkıntı çıkabilir ama motor lambasını da yakmaz diye tahmin ediyorum. En sağlamı bilgisayara bağlayıp sonuç görmek.

motor arıza ışığı sari yaniyorsa korkma servise basvur ama kirmizi yanar sa hemen stop edip servis cagirman lazim bu arada co2 salınımı denegesiz olur yanar. Isıtma bujisinde sorun olur yanar.Yakıt kötüdür yanar.Turboda bir problem olur yanar. bilgisayara bağlandığı zaman yanma sebebi net bir şekilde açığa çıkar yinede servis e baktirmanda fayda var

Sent from my iPhone using Tapatalk

LPG li araçlarda ara ara gelir bu uyarı. Bir süre sonra sönecektir dikkate alma. Katalitik konvertör uyarısıdır kendisi :)
Bende de çıkıyor sık sık.

arıza tespit cihazına bağlatıp aracı komple taratmanız gerekiyor..zaten arıza kodu vermesse sıkıntı yok demektir.ikaz lambası söndürürler servisteki usta...gecmiş olsun

Bi yerde bu ikaz lambası için katalitik konventör diyor? Bu motor arıza lambası mı yoksa katalitik konventör mü? Depodaki yakıtı bütünüyle değiştirdiğim için ondan yandığını düşünüyorum ama??? LPGyi de değiştirdim..

Bi yerde bu ikaz lambası için katalitik konventör diyor? Bu motor arıza lambası mı yoksa katalitik konventör mü? Depodaki yakıtı bütünüyle değiştirdiğim için ondan yandığını düşünüyorum ama??? LPGyi de değiştirdim..
yakıttan yapabilir...yalnız emin olmak için arıza tespit cıhazına bağlatmanız gerekiyor....arıza koduna göre size bişi diyebilirim ezbere konuşma olmaz...

Hepinize çok teşekkür.
En azından içim rahatladı. Eğer yakıttan ise bir süre sonra sönme ihtimali var mı?
Ne kadar süre sonra gidip baktırmamı tavsiye edersiniz.

Hepinize çok teşekkür.
En azından içim rahatladı. Eğer yakıttan ise bir süre sonra sönme ihtimali var mı?
Ne kadar süre sonra gidip baktırmamı tavsiye edersiniz.
kısa sürede baktırmanı tavsıye ederim ... cunku başka bi arızanın habercisi olabilir ihmale gelmez.bağlatın cihaza okutun ustanız gerekeni söyleyeciktir

Geri
Üst Alt