Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor Beyni Güncellemesi

Hezarfen

Kayıtlı Üye
Selamlar,
Aracım 2010 Leon 1,6 TDI
Merak ettiğim bir konu var.
Bundan 1 yıl önce motor beyni kendini kilitlemişti ve araba çekici üzerinde sanayi, servis dolaştı.
En son yetkili servisin beynin içine giremiyoruz demesi üzerine ve orjinal beynin fiyatının 6,500 lira olması sebebiyle
sanayide çıkma bularak güzelim yazılımlı beyini orjinali ile değiştirdim.
Bu kilitlenme durumunu aracım için yazılımın daha obd soketi üzerinden yapılamadığı zamanda ve beyne fiziksel olarak müdahale edildikten sonra yazılım atılmasından kaynaklanan bir sorun olarak düşünüyorum. Yazılım Ecu Fast te atılmıştı. Merdiven altı bir firma da değil.

Bu aralar yol bilgisayarı anlık yakıtı gösterirken saçmalıyor. Dur kalk trafikte giderken boşa aldığımda bilgisayar kendi kendine 15-20-30 litre hatta çok agresif olmayan kalkışlarda 49 litreyi falan gösteriyor sonra çok yavaş normale iniyor. Bu durum da sadece ekranda (gerçekte değil) ortalama kalan mesafede değişikliğe sebebiyet veriyor.
Fiili sarfiyat çok uçuk değil ama bu durum canımı sıkmaya başladı.

Şimdi sorum şu;

1-Servis yazılım güncellemesini ücretsiz yapar mı?
2-Sanayide değiştirmişsin diyerek itiraz eder mi veya çıkma takılan beyin servisin atacağı yeni yazılımı kabul eder mi?

Tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Önce bi servise gidip sorman daha mantıklı.Fakat tlf.ile değil direk servis danışmanına git.Fakat beyin değiştirdiğini söyleme.Bırak onlar bulsun.
Buradan paylaşırsan sonucunu sevinirim.

Selamlar,
Aracım 2010 Leon 1,6 TDI
Merak ettiğim bir konu var.
Bundan 1 yıl önce motor beyni kendini kilitlemişti ve araba çekici üzerinde sanayi, servis dolaştı.
En son yetkili servisin beynin içine giremiyoruz demesi üzerine ve orjinal beynin fiyatının 6,500 lira olması sebebiyle
sanayide çıkma bularak güzelim yazılımlı beyini orjinali ile değiştirdim.
Bu kilitlenme durumunu aracım için yazılımın daha obd soketi üzerinden yapılamadığı zamanda ve beyne fiziksel olarak müdahale edildikten sonra yazılım atılmasından kaynaklanan bir sorun olarak düşünüyorum. Yazılım Ecu Fast te atılmıştı. Merdiven altı bir firma da değil.

Bu aralar yol bilgisayarı anlık yakıtı gösterirken saçmalıyor. Dur kalk trafikte giderken boşa aldığımda bilgisayar kendi kendine 15-20-30 litre hatta çok agresif olmayan kalkışlarda 49 litreyi falan gösteriyor sonra çok yavaş normale iniyor. Bu durum da sadece ekranda (gerçekte değil) ortalama kalan mesafede değişikliğe sebebiyet veriyor.
Fiili sarfiyat çok uçuk değil ama bu durum canımı sıkmaya başladı.

Şimdi sorum şu;

1-Servis yazılım güncellemesini ücretsiz yapar mı?
2-Sanayide değiştirmişsin diyerek itiraz eder mi veya çıkma takılan beyin servisin atacağı yeni yazılımı kabul eder mi?

Tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Servis ile aranda olan muhabbete dayalı bu durum sürekli gittiğin yada çalışanı tanıdığın varsa yardımcı olur

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Açıkçası servisle hiç muhabbetim yok. 8 yaşında araba için sanayi candır düşüncesindeyim.
Ama dediğiniz gibi servisi arayıp sorayım önce.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Açıkçası servisle hiç muhabbetim yok. 8 yaşında araba için sanayi candır düşüncesindeyim.
Ama dediğiniz gibi servisi arayıp sorayım önce.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Servisi arayıp aracimda kampanya olduğu söylendi.. motor beyin yazılım güncelleme kampanyası olup olmadığını kontrol etmelerini söyleyin.. büyük ihtimal aracınıza kampanya cikicak ve sonrasında yazilim ücretsiz bir şekilde yapılacak.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt