Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor Arıza Lambası

Qultekin

Kayıtlı Üye
Merhaba; arkadaslar 3 sorum olacak eminim defalarca yazılmıştır ama 2006 model leon stella spirit var arıza lambası sürekli yanmıyor bazen yanıyor ve sönüyor biraz pinpirikli adamım bu rahatsız ediyor aracı yeni aldım atiker marka tüp mevcut bunun sebebi ne olabilir sürekli yanmıyor ara ara yaniyor 2- devir saati 600 ile 800 arasin da gidip geliyor bazen gaz veriyormuş gibi arabaya bunun nedeni ne olabilir 3- deneme amac li 160 km hıza geldiğim de titreme oldu araçta biraz lpg kaynaklimidir şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Bir yerde temassızlık vardır mutlaka yada bilgisayara bağlayıp hata kodu varmı diye baktır
Lpg de dalgalanma oluyor arada aldığın gazdan da kaynaklana biliyor
Titreme gazdan da olabilir o süratte benzinde denediniz mi hiç

DUYURU - SeatClubWorld.Com - Sticker Talep Konusu (ÜCRETSİZ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

İletişim ve sticker için profilim de numaram var isteyen oradan da ulaşabilir
Lpg devamlı aynı yerden alıyorum boğaz kelebeğini temizlettim kodlattim bu sefer devir 1 oldu önceden daha düşüktü yine yapıyor ı oynamayı benzin de denemedim hiç deneyeceğim

Lpg devamlı aynı yerden alıyorum boğaz kelebeğini temizlettim kodlattim bu sefer devir 1 oldu önceden daha düşüktü yine yapıyor ı oynamayı benzin de denemedim hiç deneyeceğim
Arıza lambası genelde... Lamda sondasindan yakar... Gaz yükselmesi kendi kendine boğaz kelebeği adaptasyon tutmamış olabilir...Normalde aracının 640 700 devir aralığında çalışması gerekli.... Birde aracın tekleme sayacını kantrol ettir...Araçta test cihazında tekleme cikiyormu....

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Arıza lambası genelde... Lamda sondasindan yakar... Gaz yükselmesi kendi kendine boğaz kelebeği adaptasyon tutmamış olabilir...Normalde aracının 640 700 devir aralığında çalışması gerekli.... Birde aracın tekleme sayacını kantrol ettir...Araçta test cihazında tekleme cikiyormu....

Valla bugün 3 tane seat wv bakan servise götürdüm hepsi birbirinden farklı söylüyor birisi hava var mi bakacam haftaya getir yoksa kelebek değişecek 300 lira dedi birisi adaptasyonu tam yapmamis dedi 500 tl dedi boğaz kelebeğini birisi de hiç birşey yok dedi çözüm hiç birisi bulamadı: ( boğaz kelebeği temizlenmeden önce bu kadar çok devir oynamıyordu arada yapıyordu 600 ile 800 arasin da gidip geliyordu devir 800e sabitti şimdi devir 1000 de sabit 1100 ile 800 arasin da gidip geliyor araçta tekleme hiç olmadi kayseri de doğru düzgün bi usta yok ki derdimize derman olacak: (

Merhaba kardeşim bildiğim kadari ile yanit vereyim. Motor ariza lambası lpg den yapıyor fazla takılma. Sonduruyorlar köşeyi donmeden geri yanıyor ben alıştım. Seatin başlıca sorunu alip vermedir. Devir sürekli oynar 2001 leon vardi atiker marka lpg vardi. Alip verme yada dalgalanma sürekli olurdu. Boğaz kelebeği temizletme sorunu cozmyor aksine artisi ve eksisi var. Artisi sorun biraz azaliyor. Eksisi ise komple kelebek değişme ihtimali 500 ile 700 tl gibi fiyati 2006 larda. Suan 2006 kullaniyorum brc marka lpg var cok alip verme olmuyor. Bazen yapiyor sanirim gaz kalitesinden. Gelelim 3. Soruna burada hangi yolda deneme yaptığın çok önemli. Bazi yollar balans yapabiliyor yani asvalttan kaynakli olabilir. Iki arabamda aşırı olmamak kaydı ile erkilet çevre yol üzerinde hafif titreme yapardı. Titreme bir çok seyden kaynakli olabilir lastik ,rot balans , fren disk.. bence yol ile alakalıdır.

Merhaba kardeşim bildiğim kadari ile yanit vereyim. Motor ariza lambası lpg den yapıyor fazla takılma. Sonduruyorlar köşeyi donmeden geri yanıyor ben alıştım. Seatin başlıca sorunu alip vermedir. Devir sürekli oynar 2001 leon vardi atiker marka lpg vardi. Alip verme yada dalgalanma sürekli olurdu. Boğaz kelebeği temizletme sorunu cozmyor aksine artisi ve eksisi var. Artisi sorun biraz azaliyor. Eksisi ise komple kelebek değişme ihtimali 500 ile 700 tl gibi fiyati 2006 larda. Suan 2006 kullaniyorum brc marka lpg var cok alip verme olmuyor. Bazen yapiyor sanirim gaz kalitesinden. Gelelim 3. Soruna burada hangi yolda deneme yaptığın çok önemli. Bazi yollar balans yapabiliyor yani asvalttan kaynakli olabilir. Iki arabamda aşırı olmamak kaydı ile erkilet çevre yol üzerinde hafif titreme yapardı. Titreme bir çok seyden kaynakli olabilir lastik ,rot balans , fren disk.. bence yol ile alakalıdır.

İncesu yolunda yaptım aşırı bir titreme yoktu ama bura hissettim.. Motor arızasını dediğin gibi takmıyorum ama rolanti tık oldu sürekli gözüm orada biraz yol yap usta deri düzelebilir diye 2 hafta deneyip baktiracam tekrar hava aldığı bi yer var mı yok mu diye ondan sonra umursamayacam:) Kayseri de Seat da uzman bildigin iyi bir usta var sevinirim

Kayseri de sürekli gittiğim bir yer var aslında. Sistem oto yalçın usta var. Yaptığı işin arkasında duruyor. Kesinlikle fazladan para almaz. Pazartesi gideceğim sanayiye istersen gideriz tanistiririm.

Hafta sonları Kayseri de oluyorum hafta ici Nevşehir de çalıştığım icin gelemiyorum eğer müsait olursan cumartesi tanisabiliriz

Geri
Üst Alt