Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor Arıza Lambası

Destan

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar kafama takılan bir durum var, Motor arıza lambası yanıyor aldığımızda LPG yüzünden olduğu söylenmişti. Kendi ustamda bilgisayara bağlayıp incelediğinde aynısını söyledi ama pek tatmin olmadım ekranda EGR Valfi ile ilgili bişeyler yazıyordu, konu hakkında bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum... :(

lpg den yaptığı doğrudur bu sıkıntıyı daha önce yaşayanlar vardı aracı bir süre benzinle çalıştırmak sorunu çözüyordu bildiğim kadarıyla

Lpg ayarlarınız büyük ihtimal fakir kalıyor ve aracınızın katalizor, EGR valfi yüksek ısıya maruz kalıyor ve zamnla o bölgedeki parçalara zarar vermeye bşlıyor. Devamı oksijen sensörü ve katalizör dagılımı olabilir. Aracınızın iyibir ayar ihtiyacı var.

Benimde başıma gelmişti daha önce oksijen sensörüm bozulmuştu daha yenide sanayiden geldim motor Lambası icin sabah calıstıktan sonra bayagı km yapmasına ragmen araç tüpe geçmedi ışıklarda abim stop edip çalıştırdıgında lpg ye gecince Arıza lambasını yakmıs Sorun sadece FAkir karısım Olarak algıladından gelmiş :)

Geri
Üst Alt