Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motor arıza ışığı yanıyor bobinden değil

Yanan ışığın resmini bulabilir misiniz?

motor arıza ışığı hocam musluk tarzı bi görüntüsü var

Kesin abidik bi sensör bozulmuştur :) Lambda benim tahminim :D

lamda sensörü ne kadar bir bilgin var mı ama ne sebeple bozulmuş olabilir onu çözmüş değilim durduk yere kontağı açmamla yanması bir oldu ayrıca direksiyonu çevirince arabanın içindeki lambada biraz güç azalması oluyor bunla bi alakası olabilirmi

Benim arabanınki 160 TL idi. Ama o konuda sadece fikir yürüttüm. Sizin araçların daha pahalı olabilir.
Direksiyonu dibine kadar çevirince bu bahsettiğiniz oluyosa normal. Ufak çevrilmelerde de oluyosa ya aküde ya şarj dinamosunda problem vardır. Ya da bi yerde bi kaçak vardır.

ayrıca her zaman almadığım bi yerden benzin almıştım oda sebep olabilir diye internette yazmışlar

Yakıt durumunu bu yüzden sormuştum. Depoda az varsa, bide 2-3 gün yattıysa araba, birde pis yakıt geldiyse yanmış olabilir arıza ışığı.

en son söylediğin sebepleden kaynaklanıyorsa sevise mi gideyim yoksa yeni yakıt alınca söner mi? birde kendi yetkili servisi sorunu söylemeye ne kadar istiyor bir bilgin varmı? buralarda özel serviside var yetkili serviside çok fiyat farkediyor mu?

---------- Post added at 02:18 ---------- Previous post was at 02:17 ----------

çok fazla soru oldu kusura bakma:)

Estafurullah :)
Valla yetkili servisler arıza tespit ücreti adı altında 120TL alıyo galiba. Ben Ankara'da tanıdık yerde ücretsiz yaptırıyorum. İstanbul'dan birisi, bu konuda mutlaka yardımcı olacaktır, yer konusunda. Arıza geçmeden ışık sönmez tahminimce. Makinaya bağlanması daha faydalı olacaktır çünkü aracın çalışmasında da bi sorun yokmuş..

---------- Post added at 02:29 ---------- Previous post was at 02:27 ----------

Sorun oysa, yakıt filtresi değiştirilince sorun geçer sanırım.

Geri
Üst Alt