Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Motor arıza ışığı yanıp sönme

Konu, 'Teknik Destek' kısmında DrMakarna tarafından paylaşıldı.

1. DrMakarna

DrMakarna SCW Üyesi

60
    24
    8
    Dun sakin bir şekilde on beş kilometre falan gittim. Araç insan doluydu. Yokuş çıktın biraz. Sonra varacağım yerde stop ettim. Birkaç saat sonra tekrar çalıştırdım. Başta bir şey yoktu ama sonradan motor ariza isigi yanip sonmeye basladi. Sonra motor titredi. Pir pir pir ediyordu. Egzozdan gazi da oyle atiyordu pir pir pir pir. Motor kapagini acamadigim icin bir seye bakamadim. Herhangi bir fikri olan varidir?

2. ediperdinc

ediperdinc SCW Üyesi

258
    165
    43
    Bir tane kablo Var. O çıkmış falan olabilir mi? Önceki aracimda üst tarafı sokup takarken o fişi takmayı unutmuslardı. Marşa bastığımda hemen çalışan araç bu durumda gaz vermeden çalışmıyordu. Arıza ışığı yanıyor ve araç tekliyordu. Benim aklıma o geldi. Sanırım bahsettigim kablo araca giden hava akımını falan ayarliyormus.

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  3. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.239
    113
    nasıl bi motormuş o öle :) erdinç arkadaşımızın dediği de olabilir.iyi bi ustaya göstermekte fayda var geçmiş olsun...

Bunu beğendi. ediperdinc bunu beğendi.
  4. kirlisakal

5.965
    5.239
    113
    forum kuralları gereği rumuzunuz full bol sayılı olamaz :) kendinize bir nickname seçersiniz patronumuz halleder sanırım :) @PATRON

5. fhs

fhs SCW Üyesi

199
    129
    43
    bobinler yanmış olabilir. araç her an stop edecek gibi titrek ve pırpırlı çalışıyor mu? eğer böyle ise yanan bobinler değişiyor.. genelde LPG li araçlarda olduğu söylenmişti.

Bunu beğendi. KİREÇ bunu beğendi.
  6. DrMakarna

DrMakarna SCW Üyesi

60
    24
    8
    Merhabalar. Hava filtrem kullanılamayacak hale geldiğinden ötürü motor zora düşmüş ondan olmuş. Bakım yaptırdım. Önceki yağ kartında 5.40 yazıyordu. Bakım yapan usta dedi ki; eğer 5.40 yağ olsa bu arabada yağ yakardı. Bu araçlara 10.40 konur orijinali odur. Yağ eksiltme de yok kuvvetle muhtemel ilk bakımı yapan usta yanlış yazmıştır dedi. Polen hava ve yağ filtresi değişti. Lpg filtresi ocak ayında değişmişti. Bu sefer de, kalkışta biraz hantallık, biraz geç tepki hissettim bakımdan sonra. Ama yukarıdaki sorunum şükür çözüldü.

7. kirlisakal

5.965
    5.239
    113
    bakımları ihmal etmemeliyiz...lpg gaz ayarı ayarsız olabilir

8. DrMakarna

DrMakarna SCW Üyesi

60
    24
    8
    Bugün götürdük lpg gaz ayarı normal çıktı. Belki bir ihtimal aldığın lpg den olabilir dedi adam. Başka da bir yere göstermedim

9. kirlisakal

5.965
    5.239
    113
    arada bi benzinde de gidin motor bi kendine gelsin :)

Sayfayı Paylaş