Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motor arıza lambası

magnetic

Kayıtlı Üye
herkese iyi akşamlar.

bugün öğlen motor arıza lambam yandı. yarın tamire götürmeden önce fikirlerinizi almak istedim
aracım 2004 cordoba 1.4 signo 100 hp lpg li 115000 de
son 15000 km içerisinde değiştirdiklerim bobinler set halinde . bujiler. geçen hafta ise yag- yağ filtresi değişti. yağ mobil 1 esp 5-30 kullanırken yağ eksiltmesi çok olduğunda bu sefer mobil 1 10-60 kullandım.
son zamanlarda devir saati rölantide oynamaları biraz artmıştı . ayrıca klima açık olunca aracın çekişi çok düşüyor.

fikir ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Tupten dolayi da olabilir.. Cunku bircok sistemde motor ariza isigi yaniyor. Kotu yakit geldigini degerlendiriyor beyin.

Selam arkadaslar.bu işaret bende de 2 gün önce yandı.arabam benzinli.yeg değişimi 1 ay önce yapıldı.arac rölantide calışırken bi titreme de var.rölanti devri 700-800 civarı.çok cesitli anlamı olabilir heralde ama servis mi istiyo? tesekkürler.

Lamda sensörü dedikleri olay katalitik konvektör öncesi kat 1 olarak geciyor oksijen sensörü deniyor genelde abinin dedigi gibi o olabilir gaz kelebegini falande bi temizlettir istersen Filtreler ne durumda ?
oksijen sensörü ise araştırmadan gidip servisten alma istersen çünkü marka yok bi sey yok 400 lira civarı gibi bi rakam istemislerdi Orjinal Markasıta NTK 432 mi ne tam hatırlamıyorum ama kesinlikle NTK diye başlıyor:)

Arkadaşlar aynı sorun bende de var yeni konu açmadım bunun için. Geçenlerde Adana servise gittim "uquR"un anlattığı gibi bir şeyler anlattılar gazdan dolayı dediler bu oksijen senserü arızası ve buna bağlı bir iki arıza daha göstermiş dediler.Sensörü değiştirmeye 600 TL dediler arızayı sildirdim çıktım ben. Zaten usta bu değiştirilse bile ileride tekrarlayabileceğini söyledi. Neyse acayip moralim bozulmuştu zaten o zaman, aradan iki gün geçti dün akşam yine yandı. Aldığımdan beri yanmıyordu. Arabayı aldığım arkadaş bende iken hiç yanmadı hocam diyor. Motor arıza ışığı yandıkça benim moralim bozuluyor bu sorunu nasıl çözerim tavsiye verir misiniz? Sizlerinde başınıza geldi mi böyle binmeye devam mı etmeliyim yarın yolda olacağım ama Kayseri'de falan bir servise gösereyim mi. Brc tüp takılı, tüpün bakımı falan mı gerekiyor yoksa o sensör mü lamba mı neyse o değişmeli mi???

Lamda sensörü dedikleri olay katalitik konvektör öncesi kat 1 olarak geciyor oksijen sensörü deniyor genelde abinin dedigi gibi o olabilir gaz kelebegini falande bi temizlettir istersen Filtreler ne durumda ?
oksijen sensörü ise araştırmadan gidip servisten alma istersen çünkü marka yok bi sey yok 400 lira civarı gibi bi rakam istemislerdi Orjinal Markasıta NTK 432 mi ne tam hatırlamıyorum ama kesinlikle NTK diye başlıyor:)

uğur gerekeni söylemiş.. :eek:key:

Ayrıca 2004 1.4 100 Hp Cordobalar sadece stylance donanımda var diye biliyodum signo da da olduğunu öğrendim :eek:

Arkadaşlar aynı sorun bende de var yeni konu açmadım bunun için. Geçenlerde Adana servise gittim "uquR"un anlattığı gibi bir şeyler anlattılar gazdan dolayı dediler bu oksijen senserü arızası ve buna bağlı bir iki arıza daha göstermiş dediler.Sensörü değiştirmeye 600 TL dediler arızayı sildirdim çıktım ben. Zaten usta bu değiştirilse bile ileride tekrarlayabileceğini söyledi. Neyse acayip moralim bozulmuştu zaten o zaman, aradan iki gün geçti dün akşam yine yandı. Aldığımdan beri yanmıyordu. Arabayı aldığım arkadaş bende iken hiç yanmadı hocam diyor. Motor arıza ışığı yandıkça benim moralim bozuluyor bu sorunu nasıl çözerim tavsiye verir misiniz? Sizlerinde başınıza geldi mi böyle binmeye devam mı etmeliyim yarın yolda olacağım ama Kayseri'de falan bir servise gösereyim mi. Brc tüp takılı, tüpün bakımı falan mı gerekiyor yoksa o sensör mü lamba mı neyse o değişmeli mi???

Banada aynısını dediler biz simdi yaparız ama bu ilerde tekrarlıya bilir dediler Servis bu iş icin garanti vermiyor Lpg sistemi takılı oldugundan Lpgyi kapatıp kontrol ediyorlar ilk işleri bu ... Bende 2 kere yandı değiştirdikten sonra gittigimde Fakir karışım yada zengin karışım olarak algılıyor beyne o yönde bilgi veriyor bu yüzden yakıyor Arıza lambasını oksijen sensörünü değiştirip sağlam bi gaz ayarından sonra yanmayacagını ümit ediyorum :)
oksijen sensörüde egzost yolu üzerinde manifolt çıkısının hemen alt tarafında sayılır bakınca göre bilirsiniz zaten değişiminede 20 tl alıyorlar

uquR cevabın için sağol servis gazı iptal edilim diyor:) abi iptal edecek olsam niye gazlı alayım dedim... Şimdi internetten parça fiyatına bakıyorum bosch var 200 TL diyor ama onlar servisin taktığı ile aynımı bilmiyorum... Kaçarı yok değiştireceğiz yani:( Kayseri'de bakacağım duruma çok can sıkıcı bir durum ya...

Geri
Üst Alt