Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

motor arıza lambası

LPG'li sistemlerde genelde yakıyor arkadaşlar, alışın buna :) yanıp sönmeye başlamadıktan sonra sıkıntı yok, zaten arıza tespit cihazına bağladığınızda görürsünüz, söndürseler bile tekrar yakar :mad:

LPG'li sistemlerde genelde yakıyor arkadaşlar, alışın buna :) yanıp sönmeye başlamadıktan sonra sıkıntı yok, zaten arıza tespit cihazına bağladığınızda görürsünüz, söndürseler bile tekrar yakar :mad:
Ömer aynen dediğin gibi oluyor ama acayip canımı sıkıyora çözmem lazım bunu...

Bende lpyi ilk taktırdığımda yakmıştı, servis 1500-2000 km aracın alışması gerektiğini söylemişti. Dedikleri gibi 1500 km geçince arıza ışığı kendi kendine söndü. Şu an 2500 km kadar oldu ışık yanmıyor. Oksijen sensörünü lpg taktırmadan önce değiştirmiştim hatta her ikisini de. Servis 1500-1600 TL gibi bir rakam söylemişti. Dışarıdaki ustama taktırdım 870 TL mal oldu. Kendisi Bosch bayisi, Bosch'daki oksijen sensörlerini taktı. Ancak uymadı mecburen üzerindeki orjinal parçalar olan NTK takıldı. Bosch'a göre fiyatı daha pahalı. Kendisi de normal şartlarda garantilerin 2 yıl olduğunu ancak bu parçaların garantisinin 6 ay kadar olduğunu söylemişti nedenini sorduğumda dış ortamda bir parça olduğu için alttan sürtmeler vs. dedi pek anlam veremedim ama yapacak birşey yok.

Merhaba arkadaşlar, arıza lambası bu aralar herkezde sıkıntı sanırm, benim aracım tüplü değil, arıza lambası aracı ılk aldıgımda (5 ay once) yanmış ve genel bakımını yaptırmak ıcın gıttıgım serviste yakıttan kaynaklı oldugunu belırtıp sılmıslerdı, dün tekrar yandı kötü yakıttan degıl dıye dusnuyorum cunku 1 hafta oluyor yakıtı alalı...
Sizce sebep ne olabilir...

uquR cevabın için sağol servis gazı iptal edilim diyor:) abi iptal edecek olsam niye gazlı alayım dedim... Şimdi internetten parça fiyatına bakıyorum bosch var 200 TL diyor ama onlar servisin taktığı ile aynımı bilmiyorum... Kaçarı yok değiştireceğiz yani:( Kayseri'de bakacağım duruma çok can sıkıcı bir durum ya...

kardeş bende aynı problemi yaşıyorum.önceleri çok canımı sıkıyordu ama baktım çoğu araçta kronik bir problem bende bu şekilde kullanıyorum.:)

kardeş bende aynı problemi yaşıyorum.önceleri çok canımı sıkıyordu ama baktım çoğu araçta kronik bir problem bende bu şekilde kullanıyorum.:)

Recep 9-10 gündür foruma giremiyorum ama sorunu ışık yandıktan bir kaç gün sonra çözdüm.Özel bir seat servisinde bir usta gelin biz hallederiz dedi. Boğaz kelebeği mi ne onu temizlediler bilgisayara bağlayıp tekrar kodladılar 10 gündür de Allah'a şükür bir sıkıntı yok. Denemende fayda var ama ustalar bile takma bu sorun önemli değil diyor.

gazla çalışmaya başladığında benzin pompasının stop etmesi gerekiyor bunun için araya bir röle takılması sorunu çözüyor lamda sensörü arızası deyip sensör değiştiriyorlar boşu boşuna gaz la giderken yakıt yetersiz geldiği zaman benzine geçiyor anlık olarak bu da zengin yakıt karışımı diye arıza lambasını yakıyor 100 tl civarında olan bu röleyi mutlaka takmak gerekiyor

gazla çalışmaya başladığında benzin pompasının stop etmesi gerekiyor bunun için araya bir röle takılması sorunu çözüyor lamda sensörü arızası deyip sensör değiştiriyorlar boşu boşuna gaz la giderken yakıt yetersiz geldiği zaman benzine geçiyor anlık olarak bu da zengin yakıt karışımı diye arıza lambasını yakıyor 100 tl civarında olan bu röleyi mutlaka takmak gerekiyor

önder abi kendini bize tanıtırmısın seni tanımak isteriz http://www.seatclubworld.com/uyelerimiz-2/ <<<<<========

Konuyu biraz daha açar mısınız? Kendimiz takabilir miyiz bu röleyi? Benzin pompasını besleyen röleyi bulabiliriz herhalde ama lpg'nin neresinden alacağız elektriği?

Peki Yüksek Devirde LPG görevini Benzine otomatik olarak devretmezse ne gibi sıkıntılar dogar bunlardanda bahsadebilirmisiniz..

Geri
Üst Alt