Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor arıza ışığı yanıp sönme

DrMakarna

Kayıtlı Üye
Dun sakin bir şekilde on beş kilometre falan gittim. Araç insan doluydu. Yokuş çıktın biraz. Sonra varacağım yerde stop ettim. Birkaç saat sonra tekrar çalıştırdım. Başta bir şey yoktu ama sonradan motor ariza isigi yanip sonmeye basladi. Sonra motor titredi. Pir pir pir ediyordu. Egzozdan gazi da oyle atiyordu pir pir pir pir. Motor kapagini acamadigim icin bir seye bakamadim. Herhangi bir fikri olan varidir?

Dun sakin bir şekilde on beş kilometre falan gittim. Araç insan doluydu. Yokuş çıktın biraz. Sonra varacağım yerde stop ettim. Birkaç saat sonra tekrar çalıştırdım. Başta bir şey yoktu ama sonradan motor ariza isigi yanip sonmeye basladi. Sonra motor titredi. Pir pir pir ediyordu. Egzozdan gazi da oyle atiyordu pir pir pir pir. Motor kapagini acamadigim icin bir seye bakamadim. Herhangi bir fikri olan varidir?
Bir tane kablo Var. O çıkmış falan olabilir mi? Önceki aracimda üst tarafı sokup takarken o fişi takmayı unutmuslardı. Marşa bastığımda hemen çalışan araç bu durumda gaz vermeden çalışmıyordu. Arıza ışığı yanıyor ve araç tekliyordu. Benim aklıma o geldi. Sanırım bahsettigim kablo araca giden hava akımını falan ayarliyormus.

nasıl bi motormuş o öle :) erdinç arkadaşımızın dediği de olabilir.iyi bi ustaya göstermekte fayda var geçmiş olsun...

forum kuralları gereği rumuzunuz full bol sayılı olamaz :) kendinize bir nickname seçersiniz patronumuz halleder sanırım :) @PATRON

bobinler yanmış olabilir. araç her an stop edecek gibi titrek ve pırpırlı çalışıyor mu? eğer böyle ise yanan bobinler değişiyor.. genelde LPG li araçlarda olduğu söylenmişti.

Merhabalar. Hava filtrem kullanılamayacak hale geldiğinden ötürü motor zora düşmüş ondan olmuş. Bakım yaptırdım. Önceki yağ kartında 5.40 yazıyordu. Bakım yapan usta dedi ki; eğer 5.40 yağ olsa bu arabada yağ yakardı. Bu araçlara 10.40 konur orijinali odur. Yağ eksiltme de yok kuvvetle muhtemel ilk bakımı yapan usta yanlış yazmıştır dedi. Polen hava ve yağ filtresi değişti. Lpg filtresi ocak ayında değişmişti. Bu sefer de, kalkışta biraz hantallık, biraz geç tepki hissettim bakımdan sonra. Ama yukarıdaki sorunum şükür çözüldü.

Merhabalar. Hava filtrem kullanılamayacak hale geldiğinden ötürü motor zora düşmüş ondan olmuş. Bakım yaptırdım. Önceki yağ kartında 5.40 yazıyordu. Bakım yapan usta dedi ki; eğer 5.40 yağ olsa bu arabada yağ yakardı. Bu araçlara 10.40 konur orijinali odur. Yağ eksiltme de yok kuvvetle muhtemel ilk bakımı yapan usta yanlış yazmıştır dedi. Polen hava ve yağ filtresi değişti. Lpg filtresi ocak ayında değişmişti. Bu sefer de, kalkışta biraz hantallık, biraz geç tepki hissettim bakımdan sonra. Ama yukarıdaki sorunum şükür çözüldü.
bakımları ihmal etmemeliyiz...lpg gaz ayarı ayarsız olabilir

Geri
Üst Alt