Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor üst kapağı ve açık hava filtresi

driver131

Kayıtlı Üye
Açık hava filtresini monte ettim fakat ufak bi sorun var.Motor üst kapağına bağlı emiş odası bir türlü sökülmüyor hava filtresi odası söküldü vidalı çok basit fakat emiş odası sökülmüyor galiba presli ben skoda ve bir iki ibizada söküldüğünü gördüm bunun farklı bir yöntemimi var yoksa kıracazmı tek çare.Bir sorum daha var o da kendi orjinal kapalı hava filtresine küçük bir hortum daha bağlı ve motorun üst kısmına giriyor o boru onun görevi nedir ne işe yarar acaba krank filtresimi oda açıkta kaldı çünkü kapalıyı sökünce.

takmış olduğumuz filtremiz.

buda üst kapak emiş odası vidasız.

Uploaded with ImageShack.us
Kutu içi hava filtresini söktüm dağıttım fakat bunu türlü çıkaramadık ve motor da kabak gibi meydanda şu an bunun çözümü kırmak veya delmekmidir.

Uploaded with ImageShack.us

Belım leondada aynıydı durum kesıp bıcıcektım sonra vazgectım acık bıraktım,kapagı takmasan da bsy olmaz her kaputu acıp bakmıyosun sonucta

orda çok sıcak havaya maruz kalıcak filtre yararından çok zararı olacak gibi buruyo motorun üstünde tüm sıcak havayı emecek bence borulandırma ile ön taraflara aşağılara çekilmeli filtre başka türlü sadece ses alırsın gidişini de olumsuz etkiliyebilir....:eek:key:

krank fıltresını de acıkta brakma,ufak krank fıltrelerı var ondan al, eger antepte bulamazsan netten flan da alabılırsın

evet bir tane almayı düşünüyorum da aklıma takılan krank filtrelerinin çapları değişiyormu nette çaplar belirtilmemiş.

Unıversal parcalar oldugu ıcın cap sorun olmaz

Üst kapağıda hallettim sonunda aklımda hiçbir soru işareti kalmadı.

Geri
Üst Alt