Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Motor ömrü?

okancagla

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selamlar.
Aklıma gelen bir soruyu sizinle paylaşmak istedim. 2012 model 1.4 leon fr kullanıyorum 76.000 km de. Bu marka model araçlarda motorun şu kilometreye kadar ömrü vardır gibi bir bilgi varmıdır?

Arkadaşlar selamlar.
Aklıma gelen bir soruyu sizinle paylaşmak istedim. 2012 model 1.4 leon fr kullanıyorum 76.000 km de. Bu marka model araçlarda motorun şu kilometreye kadar ömrü vardır gibi bir bilgi varmıdır?
öyle konular hurafe bana göre ama bakımları yapılmazsa hor kullanırsanız 100.000 geçmez biter bazı insanlar arabalarını eşşek niyetine kullanıyor

öyle konular hurafe bana göre ama bakımları yapılmazsa hor kullanırsanız 100.000 geçmez biter bazı insanlar arabalarını eşşek niyetine kullanıyor
Yo zaten benim öğrenmek istediğim 200.000 -300.000km ne bilim var mı bunun bi rakamı? Mesela eskiden 100.000 km dolduysa o arabadan hayır gelmez derlermiş

Bakimlisa arac ve sofor iyise direksiyonu 1 milyon da olabilir.ben 90 model sahini 300 binde yedim.

Türkiye'de psikolojik sınır 150bindir. Hani soruyla çok ilgili değil ama ilginçtir ki vatandaş 15 yaşında araba alırken dahi km.sine bakar 150binin üstünde mi değil mi diye :D
Motor ömrünün kullanıcısına bağlı olarak ve uretimine bağlı olarak ömrüyle alakalı bazı değişkenler söz konusuysa da, genelde benim ticari taksilerde gördüğüm fiat marka araçlar dahi motor 350bin kmlerde dahi olsa çekişi iyi görünüyor. Volkswagen motorlar daha uzun ömürlü olsa gerek herhalde ortalamada?

Geri
Üst Alt