Mosley: 'Kasıtlı kaza, hileden daha ciddi bir eylem' | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Mosley: 'Kasıtlı kaza, hileden daha ciddi bir eylem'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1


FIA Başkanı Max Mosley, federasyonun, Renault'yu sarsan kasıtlı kaza iddialarını, hileden daha ciddi olarak ele aldıklarını söyledi.

Mosley, Nelson Piquet'nin federasyona verdiği bilginin ardından, FIA'nın iddialar karşısında soruşturma başlatmaktan başka alternatifi olmadığını belirterek, diğer spor dallarında da, sonucu etkilemeye yönelik bu tür eylemlerin çok ciddi şekilde değerlendirildiğini kaydetti. Mosley, "Bu, hileden bir derece daha kötü bir eylemdir" ifadesini kullandı.

Mosley, "Bir bisikletçi olup doping yapsanız, bu hiledir. Fakat diğer bisikletçilere rüşver verirseniz veya birisine kaza yaptırırsanız, bu daha ağır bir olaydır" dedi.

Mosley, "Hele hele insan hayatını, izleyicileri, yetkilileri veya diğer pilotları, riske atıyorsanız, bu daha da ciddidir" şeklinde konuştu. İfadelerinin Renault'yu suçlu göstermemesi gerektiğini ifade eden Mosley, "Savunmalarını yapıncaya kadar, karar verilinceye kadar suçsuzdurlar" dedi.

Bir yargıda bulunmak için çok erken olduğunu söyleyen Mosley, federasyonun hala Renault'dan savunma dosyasını beklediğni sözlerine ekledi.

TurkiyeF1.com