• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Montreal'e Vergi Engeli..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Montreal'de yayınlanan La Presse gazetesinin haberinde, Kanada Grand Prix'de tarafların nihai anlaşmaya imza atmalarının önündeki engelin vergi olduğu ileri sürüldü.

Haberde, Bernie Ecclestone'ın, gelecek beş yıl boyunca Montreal eyaletinden ödeme almak istiyor ve federal vergi ödememekte ısrar ediyor. Habere göre, Ecclestone, Kanada Gelirler Dairesi'nden, vergi alınmayacağına dair yazılı bir garanti alıncaya kadar da imza atmayacak.

Türkiye GP'nin durumunu da yakından ilgilendiren Kanada Grand Prix'nin 2010 takviminde yer alması durumunda ülkemizdeki yarış tehlikeye girecek.

Bu arada Ecclestone'ın, ayrıca bilet satışları, yabancıların, ülkelerine dönerken aldıkları vergi iade parası ve satış gelirlerinden de pay almak istediği ancak Kanada yasalarının, bunların federal vergisi ödenmedikçe paranın yurtdışına çıkışına izin vermediği ifade ediliyor.

La Presse gazetesi, Ecclestone ile görüşmeleri yürüten heyetten çok sağlam bir kaynağa dayanarak verdiği haberde, görüşmelerdeki pürüzün şimdilik aşılamadığını yazdı.

Kaynak, "Bir noktaya gelindiğinde Ecclestone, 'size, anlaşmayı imzalamak için 24 saat veriyorum' diyecek" şeklinde konuştu.

TurkiyeF1.com
 
Üst Alt