Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Montezemolo: "Alonso Bir Gün Ferrari'de Olacak"

YCO

Kayıtlı Üye
11092009232952-lucadi_montezemolo.jpg

Schumacher'in Ferrari kontratı 3 yıl daha uzatıldı

Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo, Fernando Alonso'nun "er ya da geç" bir gün Ferrari'ye katılacağını söyledi.

Monza'da İspanyol medyasına açıklama yapan Montezemolo, Alonso'nun kesin olarak bir gün Ferrari'de olacağını söyledi, ancak bunun 2010'da olmayacağını vurguladı. Montezemolo konuşmasında, "Er geç bu olacak, ancak ne zaman olacağını birlikte bekleyip görmemiz gerek. 2010 için Kimi Raikkonen, Felipe Massa, Giancarlo Fisichella, Luca Badoer, Marc Gene ve Michael Schumacher ile kontratlarımız bulunuyor. Bu da takımımızda çok sayıda pilot olduğunu gösteriyor. Daha önce de defalarca söyledim: ben her zaman Alonso'nun büyük bir hayranıyım, çünkü kendisi şampiyonluklar kazanmış büyük bir pilot. Her büyük pilot da Ferrari'ye gelir" dedi.

11092009232952-m_schumacher_8.jpg

Ferrari, Schumacher'in kontratını 3 yıl uzattı

Michael Schumacher'in Ferrari ile olan ilişkisi devam ediyor. Bugün kendi web sitesinde yaptığı açıklamada Ferrari ile olan kontratını 2012 sonuna kadar üç yıl süreyle uzattığını açıklayan Schumacher, Maranello'daki danışmanlık ve Ferrari'nin binek otomobillerindeki süpervizörlük görevlerine devam edeceğini kaydetti. Schumacher açıklamasında, "Dün Başkan Montezemolo ile yaptığımız görüşmede işbirliğimizi üç yıl daha uzatma konusunda anlaştık. Bu gelişmeden son derece mutluyum. Kendimi her zaman Ferrari ailesinin bir parçası olarak gördüm. Zaten Ferrari adı benim için her zaman tutkuyu, kaliteyi ve en yüksek sportif düzeyi simgeler. Önümüzdeki dönemde Ferrari'nin binek otomobilleriyle ilgili olan GT departmanı ile daha yakın çalışacağım. Daha önce de Ferrari'nin California, 430 Scuderia ve yeni 458 Italia modellerinin geliştirme çalışmalarında görev almıştım. 458 Italia'nın lansmanı önümüzdeki hafta Salı günü Frankfurt Motor Show'da yapılacak ve çok heyecanlıyım" dedi.

PadokF1

Alonso gelirse ferrariden emekli olur..

Geri
Üst Alt