Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mini Onarım hakkında

Turhal

Kayıtlı Üye
arkadaşlar geçen hafta karşılaştığım bir olaydan bahsemek istedim;

bundan 6 ay önce dayımın arabasına 3 farklı yerde ufak (1-2 cm) eziklerden ötürü
autoking de herhangi bir ücret alınmadan mini onarım yapıldı.
geçen hafta farklı bir acentede kasko poliçesini yenilemek istendiğimizde 1800 tl gibi bir fiyat çıkardılar.

daha önceki kasko Güven sigortada yapılmıştı. konuyla ilgili Güven sigortayla yaptığım görüşmede
bunun sebebi olarak yapılan mini onarımı sadece kaskoyu yapan acente merkezden iptal ettirebiliyormuş dediler.
yani farklı bir acenteden yapmak istediğimizde araç hasar sonrası onarım görmüş göründüğü için
bütün indirimler iptal oluyormuş.

aynı araca aynı sözleşmeyle güven sigortanın verdiği fiyat 800 tl

açıkçası bu bana pek inandırıcı gelmedi.
bu durumda aracı yıl içinde mini onarıma sokmak demek
kasko yaptığın acenteye mahkum olmak demekmidir ?

bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi?
malum önümüzdeki ay bende kaskomu yenilicem.
bu konuda bilmemiz gereken başka neler var?

Saygılarımla...

Mini onarım oldu diye o acenteye bağımlı değilsin tabi ki böyle genel bir uygulama yok.Bu sadece Güven sigortaya özgü bir durum bence..Tramer sistemine hasarlar yansıdığı için sistemden otomatik olarak her şirket hasarsızlığını alabilir.Ama eğer ki Güven Sigorta tramere mini onarım değil de normal hasar olarak yansıttı ise o zaman hiçbir sigorta şirketi hasarsızlığını vermez.

Mini onarım oldu diye o acenteye bağımlı değilsin tabi ki böyle genel bir uygulama yok.Bu sadece Güven sigortaya özgü bir durum bence..Tramer sistemine hasarlar yansıdığı için sistemden otomatik olarak her şirket hasarsızlığını alabilir.Ama eğer ki Güven Sigorta tramere mini onarım değil de normal hasar olarak yansıttı ise o zaman hiçbir sigorta şirketi hasarsızlığını vermez.

öncelikle bilgi için teşekkür ederim.

fakat hala belirsiz bir durum var. eğer Güven Sigorta tramere mini onarım değil de normal hasar olarak yansıttı ise
kendileri nasıl 800 tl gibi bir fiyat verebildiler. diğer acente ile 1000 tl fark var arada.

bu durumun sadece Güven sigortaya ait bi durum olacağını düşünmüyorum. eksik bilgilendirilmiş olabilirim
durumu tekrar araştırmam gerekiyo galiba.

Plakandan tramere baktım yansıyan bir şey yok.Fakat poliçenin bitmesine daha 1 ay var belkide yeni fiyat aldığın acente hasarsızlığı eklemeyi unutmuş olabilir.

Bu arada Eğer eureko sigortadan yaptırmak istersen fiyatına baktım 777 tl :):D 2. yıl hasarsızlığını da veriyor sistem

Plakandan tramere baktım yansıyan bir şey yok.Fakat poliçenin bitmesine daha 1 ay var belkide yeni fiyat aldığın acente hasarsızlığı eklemeyi unutmuş olabilir.

bahsettiğim araç dayımın arabası plakası 41 NL 069
rica etsem bakabilirmisiniz ?

bahsettiğim araç dayımın arabası plakası 41 NL 069
rica etsem bakabilirmisiniz ?

Bende sizin aracınız sandım :)
Bu aracın kasko poliçesi 24 ağustosta bitmiş.Eski sigorta şirketi Güven sigorta değil Ergoİsviçre sigorta olarak görünüyor ve malesef normal hasar olarak yansıtmışlar tramere ergo ile görüşüp kaydı düzelttirmesi gerekiyor.Yoksa hiçbir sigorta şirketinden hasarsızlığı alamaz

Bende sizin aracınız sandım :)
Bu aracın kasko poliçesi 24 ağustosta bitmiş.Eski sigorta şirketi Güven sigorta değil Ergoİsviçre sigorta olarak görünüyor ve malesef normal hasar olarak yansıtmışlar tramere ergo ile görüşüp kaydı düzelttirmesi gerekiyor.Yoksa hiçbir sigorta şirketinden hasarsızlığı alamaz

evet 1 hafta önceki bir mevzuydu zaten. anladığım kadarıyla normal hasar diye yansıtmışlar ve
kendi hataları olduğu içinde sadece biz düzeltebiliyoruz gibi bişey uydurup tekrar kaskoyu yenilediler.
bundan sonra en azından daha bilinçli oluruz.

bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt